"Gladiator 2" jednak powstanie! Czy Russell Crowe powróci jako Maximus? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Gladiator 2” jednak powstanie! Czy Russell Crowe powróci jako Maximus?

„Gladiator 2” jednak powstanie! Czy Russell Crowe powróci jako Maximus?

Russell Crowe zdradził, czy pojawi się w kontynuacji „Gladiatora”. Aktor ujawnił szczegóły dotyczące fabuły po rozmowie z reżyserem Ridleyem Scottem.

Po latach rozmów i spekulacji Russell Crowe potwierdził, że faktycznie będzie kontynuacja jego przebojowego filmu historycznego „Gladiator” z 2000 roku. Aktor zdradził również szczegóły dotyczące fabuły! Okazuje się jednak, że Crowe, który grał główną rolę Maximusa Decimusa Meridiusa w oryginale, nie pojawi się w długo oczekiwanej kontynuacji.

Akcja „Gladiatora 2” rozgrywać się będzie 30 lat po zakończeniu pierwszego filmu. Będzie on podążał za Lucjuszem Verusem, granym w pierwszym filmie przez Spencera Treata Clark. Niestety, wygląda na to, że nie ma miejsca na odmłodzoną retrospekcję lub przewodnika duchowego, co pozwalałoby Russellowi Crowe ponownie wcielić się w jedną z jego najbardziej kultowych ról.

Bohaterem „Gladiatora 2” będzie Lucius, czyli wnuk Marka Aureliusza, syn Lucilli i siostrzeniec złego Commodusa. W finale „Gladiatora” Maximus ocalił go przed śmiercią. W roli młodego imperatora zobaczymy Paula Mescala znanego z serialu „Normal people”.

„Gladiator” z 2000 roku, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, opowiada o losach generała Maximusa (Russell Crowe), prawej ręki cesarza i szczęśliwego męża i ojca. W wyniku podstępnych działań cesarskiego syna Kommodusa (Joaquin Phoenix), Maximus w jednej chwili traci swoją pozycję i rodzinę. Zostaje pojmany przez łowców niewolników i zmuszony do walki na śmierć i życie jako gladiator. Film ten zdobył 5 statuetek Oscara w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor, Najlepszy dźwięk, Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepsza scenografia.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *