Jakub W. i Janusz P. usłyszeli zarzuty. Co im grozi?
Strona Główna > Jakub W. i Janusz P. usłyszeli zarzuty. Co im grozi?

Jakub W. i Janusz P. usłyszeli zarzuty. Co im grozi?

Zarzuty zostały przedstawione byłemu politykowi Januszowi P., celebrycie Kubie W. oraz ich partnerowi biznesowemu przez Prokuraturę Rejonową w Warszawie. Według informacji „Super Expressu”, mężczyźni naruszyli przepisy prawa poprzez reklamowanie napojów alkoholowych w internecie. Jakie konsekwencje prawne mogą ich teraz spotkać?

Janusz P., Kuba W. i ich partner biznesowy prowadzą rentowny i dynamicznie rozwijający się biznes. Firma Manufaktura Piwa Wódki i Wina (MPWiW) jest w rzeczywistości holdingiem alkoholowym, który oprócz marek piwa regionalnego, skonsolidował wiele innych projektów związanych z branżą alkoholową.

Przedsiębiorstwo zyskało uznanie na rynku dzięki swojej innowacyjności i wysokiej jakości oferowanych produktów.

Firma Manufaktura Piwa Wódki i Wina produkują alkohole w siedmiu różnych zakładach. W ich ofercie znajdują się produkty takie jak piwo BUH, które charakteryzuje się smakiem przypominającym konopie, czy też wódka wyBUHowa. Firma ta nawiązała współpracę z sieciami sklepów takimi jak Żabka, Auchan, Netto, Dino, Carrefour, Aldi czy Stokrotka.

Jakub W. i Janusz P. z zarzutami prokuratorskimi

W czerwcu 2022 roku pojawiły się doniesienia o zobowiązaniach finansowych przedsiębiorstwa w wysokości 55 milionów złotych. Obecnie firma Manufaktura Piwa Wódki i Wina znalazła się w kłopotach z powodu intensywnego reklamowania na Instagramie swoich wysokoprocentowych alkoholi, takich jak wódka, whisky czy okowita.

Takie działania są sprzeczne z polskim prawem, a firma stała się przedmiotem zainteresowania prokuratury. Według artykułu zarzuca się im naruszenie art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi im grzywna w wysokości nawet pół miliona złotych.

Mężczyźni zostali już przesłuchani, jednak na razie nie skomentowali zarzutów przedstawionych przez prokuraturę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *