"Z Archiwum X": Kultowy serial powróci w nowej odsłonie?
Strona Główna > „Z Archiwum X”: Kultowy serial powróci w nowej odsłonie?

„Z Archiwum X”: Kultowy serial powróci w nowej odsłonie?

Serial „Z Archiwum X” ma szansę powrócić na ekrany telewizorów! Twórca kultowej produkcji zdradził, że planowany jest reboot, który skupi się na nowoczesnym podejściu do tematyki oraz ukazaniu różnorodności. Jednak czy taka próba powrotu do historii agentów Muldera i Scully’ego to odważny krok, czy też ryzyko zniszczenia ikony popkultury? Oto pytanie, na które odpowiedź poznamy już wkrótce.

Serial „Z Archiwum X” science-fiction z udziałem Gillian Anderson i Davida Duchovnego, emitowany w latach 1993-2002, zyskał ogromną popularność wśród widzów i doczekał się aż 9 kolejnych sezonów. Do dziś miłośnicy historii dwóch agentów FBI zajmujących się nadprzyrodzonymi zjawiskami, chętnie powracają do tego kultowego serialu. Obecnie jest dostępny na platformie Disney+.

Wielu uważa, że tytuł wciąż skrywa wiele możliwości, a jego twórca Chris Carter potwierdza to swoimi słowami. Z okazji 30-lecia od premiery, zapowiedział on, że „Z Archiwum X” jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa. To fragment jego wypowiedzi.

Właśnie rozmawiałem z młodym człowiekiem […], Ryanem Cooglerem, który zamierza ponownie wziąć na warsztat »Z Archiwum X« z różnorodną obsadą. Będzie miał dużo pracy, ponieważ poruszyliśmy wiele tematów.

Czy powstanie reboot serialu „Z Archiwum X”?

Zapowiedź Chrisa Cartera brzmi bardzo intrygująco i budzi spore nadzieje na kolejną porcję przygód z „Z Archiwum X”. Niestety, nie ujawnił on żadnych konkretnych szczegółów na temat nowych planów. Wciąż nie wiadomo, jak mają się one do wcześniej zapowiadanej animowanej wersji serialu z 2020 roku, czyli „The X-Files: Albuquerque”. Ta miała skupiać się na grupie szaleńców i outsiderów, zajmujących się szalonymi sprawami, którymi nawet Mulder i Scully nie chcieli się zajmować.

W 1993 roku zadebiutował serial „Z archiwum X”, którego głównymi bohaterami byli Fox Mulder (grany przez Davida Duchovny’ego) oraz Dana Scully (grana przez Gillian Anderson). Bohaterowie ci pracowali jako agenci FBI i zajmowali się sprawami pełnymi tajemnic, często nie do wyjaśnienia przez naukę. Jednym z wątków, który ciągnął się przez wiele sezonów, był wątek porwania siostry Muldera przez kosmitów.

Serial zyskał ogromną popularność i doczekał się aż 11 sezonów, w tym dwóch, które zostały wyemitowane po kilkuletniej przerwie. Ponadto, historia Muldera i Scully została przeniesiona na ekrany kin w postaci filmów „Z archiwum X: pokonać przyszłość” oraz „Z archiwum X: Chcę wierzyć”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *