Jej kariera rozpoczęła się w „Szansie na sukces”. Ten występ przeszedł do historii
Strona Główna > Jej kariera rozpoczęła się w „Szansie na sukces”. Ten występ przeszedł do historii

Jej kariera rozpoczęła się w „Szansie na sukces”. Ten występ przeszedł do historii

2 czerwca 1977 roku na świat przyszła Katarzyna Maria Stankiewicz – artystka obdarzona przepięknym, głębokim głosem. Zaledwie jako 19-latka została wokalistką jednego z najpopularniejszych polskich zespołów lat 90. – Varius Manx. O wszystkim zdecydował jeden występ w „Szansie na sukces”.

Kiedy w 1995 roku Anita Lipnicka postanowiła opuścić Varius Manx by rozpocząć karierę solową, prawdopodobnie nawet członkowie zespołu nie zakładali, że nową wokalistkę znajdą w programie telewizyjnym. Popularna „Szansa na sukces” z dowcipnym Wojciechem Mannem w roli prowadzącego była przepustką do kariery dla wielu znanych polskich gwiazd. Sama Katarzyna z Działdowa jadąc do telewizji nie przypuszczała, jak wiele występ ten zmieni w przebiegu jej kariery, ale i całego życia w ogóle.

Zobacz także: Elvis Presley błyszczał w kultowym filmie 56 lat temu. Wzruszające przeboje obchodzą dziś urodziny!

Ten występ był dla niej przepustką do kariery

Kiedy w 1994 roku niepozorna, drobna blondynka z długimi włosami stanęła na małej scenie „Szansy na sukces”, nikt nie wiedział, jak wielka siła drzemie w jej głosie. Wojciech Mann powitał ją z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru:

Żeby nie było, że jestem takim zwykłym prowadzącym, pokażę teraz, jakie mam zdolności parapsychologiczne. Kasiu – jesteś z Działdowa. Nic nie mów. Masz siostrę, chodzi do szkoły twoja siostra i ty chyba też – przedstawił widowni dziewczynę.

Po chwili prowadzący tradycyjnie pociągnął za tasiemkę, by wylosować utwór, który zaśpiewa uczestniczka. Padło na „Zamigotał świat”, którego interpretacja w wykonaniu 18-latki powaliła zarówno widzów przed telewizorami, jak i samą ekipę Varius Manx. Nie było wątpliwości, że to właśnie ona powinna wygrać ten odcinek.

Zobacz także: Zdjęcie Marilyn Monroe bez makijażu. „Sanah, czy to ty?”

Nikt jeszcze jednak nie przypuszczał, że wkrótce po emisji okaże się, że skromna Kasia Stankiewicz dostanie propozycję zostania wokalistką jednego z najpopularniejszych polskich zespołów w tamtych latach. Tak stało się rok później. Uczestniczka „Szansy na sukces” świetnie zapadła w pamięć członkom zespołu, wiec kiedy Lipnicka zamarzyła o solowej karierze, to właśnie jej dali szansę.

Cztery lata w zespole i wielki powrót

Stankiewicz dołączyła do Varius Manx na przełomie 1995 i 96 roku. Zespół bardzo szybko przystąpił do pracy nad materiałem, a kolejna płyta, „Ego” już z wokalem Kasi, okazała się być wielkim hitem. Promował go niezapomniany singiel „Orla cień”.

Album przyniósł zespołowi liczne nagrody, a ekipa wkrótce rozpoczęła nagrania kolejnej płyty – „End”, która ukazała się w 1997 roku. Tytuł był proroczy, bo dla grupy był to ostatni krążek w takim składzie. Członkowie zespołu skupili się na solowych karierach, a Kasia Stankiewicz postanowiła odejść z zespołu.

Zobacz także: Chylińska szczerze o swojej przeszłości. „Nie ma nic i zaczynam wszystko od początku”

Solowy dorobek Stankiewicz nie jest tak dobrze znany, jak ten z Varius Manx, dlatego fani tym bardziej byli oczarowani, kiedy artystka w 2016 roku wyruszyła z zespołem w trasę koncertową. Ich ostatnia płyta, „Ent”, ukazała się w 2018 roku, a Kasia Stankiewicz pozostaje obecną wokalistką grupy.