"Kredyt 2 procent abstrakcyjnie atrakcyjny". Kto może skorzystać? Analityk tłumaczy » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Kredyt 2 procent abstrakcyjnie atrakcyjny”. Kto może skorzystać? Analityk tłumaczy

„Kredyt 2 procent abstrakcyjnie atrakcyjny”. Kto może skorzystać? Analityk tłumaczy

Właśnie zaczął działać nowy rządowy program, promowany pod hasłem „Bezpieczny kredyt 2 procent”. To oferta dla tych, którzy jeszcze nie obchodzili 45. urodzin, nie mają i nie mieli własnego mieszkania, ale jednocześnie uzyskali już zdolność kredytową. Szczegóły dla zloteprzeboje.pl tłumaczy analityk Bartosz Turek.

„Bezpieczny kredyt 2 procent” mogą zaciągnąć osoby do 45. roku życia – w przypadku singli. Jeśli o kredyt chce ubiegać się małżeństwo, w którym tylko jedna z osób 45. urodziny już obchodziła, taka para może złożyć wniosek o kredyt.

Zobacz także: Oto kolejni uczestnicy „Twoja twarz brzmi znajomo”! Są dobrze znani z TVP

Rodzina, którą jest także osoba samotnie wychowująca dzieci, może dostać do 600 tysięcy złotych. Singielka lub singiel na pierwsze mieszkanie przed skończeniem 45 lat może liczyć na maksymalnie 500 tysięcy złotych „bezpiecznego kredytu 2 procent”.

Zobacz także: Cleo skomentowała wizerunek Roxie Węgiel. Oceniła dobitnie

Ten program wydaje się na pierwszy rzut oka abstrakcyjnie wręcz atrakcyjny z punktu widzenia osób, które mogą z niego skorzystać – stwierdził na antenie Radia Złote Przeboje analityk Bartosz Turek.

Posłuchaj szczegółów w rozmowie Doroty Wardeckiej-Herrmann z analitykiem Bartoszem Turkiem:

„Bezpieczny kredyt 2 procent” nie dla każdego

Wiek, to niejedyne kryterium. Osoba ubiegająca się o kredyt nie może posiadać mieszkania teraz, ani też nie mogła być właścicielem nieruchomości w przeszłości. Jest to istotne dla osób, które mieszkanie odziedziczyły po krewnym, gdyż to właśnie może okazać się przeszkodą na drodze po „bezpieczny kredyt 2 procent”.

Zobacz także: Lato jak marzenie w Radiu Złote Przeboje. Zadaj wakacyjne pytanie Marzenie Rogalskiej!

Wyjątkiem jest osoba, która jako dziecko dostała w spadku nieruchomość, a następnie ta nieruchomość została sprzedana, zanim dana osoba skończyła 18 lat. Wówczas o „bezpieczny kredyt 2 procent” dorosły już człowiek może się ubiegać.

Jeżeli ktoś jest współwłaścicielem mieszkania i należy do niego więcej niż 50% nieruchomości, to kredytu z rządowego programu nie dostanie. Jeżeli zaś udział we współwłasności jest mniejszy niż 50 procent, a współwłaściciel nie mieszka w danym mieszkaniu, to na „kredyt 2 procent” ma szansę.

Posłuchaj szczegółów w podcaście „Sprawdzone środy” na zloteprzeboje.pl:

Zobacz także: Tragiczny los „Wujka Teleranka”. Przed śmiercią stracił wszystko