"Michael": Powstaje film o Michaelu Jacksonie! Czy pobije sukces "Bohemian Rhapsody"? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Michael”: Powstaje film o Michaelu Jacksonie! Czy pobije sukces „Bohemian Rhapsody”?

„Michael”: Powstaje film o Michaelu Jacksonie! Czy pobije sukces „Bohemian Rhapsody”?

Nad scenariuszem pracuje John Logan, twórca scenariuszy do takich filmów jak „Aviator” i „Gladiator”. Poznaliśmy pierwsze szczegóły produkcji studia Lionsgate.

To już oficjalne. Powstaje film pod tytułem „Michael”. Producentem jest Graham King, który wcześniej wyprodukował „Bohemian Rhapsody”. Filmowa biografia Michaela Jacksona miała powstać już w 2019 roku, jednak projekt został odłożony w czasie. Co ciekawe producentami wykonawczymi będą również przedstawiciele spadkobierców, którzy posiadają prawo do korzystania z utworów Michaela Jacksona. Za kamerą stanie Antoine Fuqua, reżyser, który ma w swojej filmografii takie tytuły, jak „Dzień próby”, „Olimp w ogniu” i „Wyzwolenie”. Taki zespół może stworzyć naprawdę dobry film!

Z oficjalnej informacji prasowej dowiedzieliśmy się, że w filmie zostanie przedstawiony pogłębiony portret skomplikowanej jednostki, jaką był niewątpliwie Jackson. Zobaczymy w nim początki artystycznej drogi przyszłego Króla Popu w zespole The Jacksons 5, liczne wzloty i upadki oraz najbardziej kultowe występy, które zapisały się w historii muzyki.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles. Oficjalną przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. W listopadzie 2011 roku po blisko dwóch latach dochodzenia, lekarz Michaela Jacksona – Conrad Murray – został uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa piosenkarza poprzez podanie mu propofolu.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *