Nie żyje "Jej Perfekcyjność". Zmarła nagle
Strona Główna > Nie żyje „Jej Perfekcyjność”. Zmarła nagle

Nie żyje „Jej Perfekcyjność”. Zmarła nagle

Nie żyje „Jej Perfekcyjność”. Była queerową osobą aktywistyczną. Informacja o śmierci artystki pojawiła się na jej oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. „Jej perfekcyjność” zmarła nagle 23 kwietnia 2023 roku.

Nie żyje „Jej Perfekcyjność” – uznawana za ikonę polskiego LGBTQ+ osoba aktywistyczna oraz działaczka queerowa. To jedna z pierwszych osób w Polsce, która publicznie wyznała, że jest transpłciowa.

Zobacz także: Nie żyje Moonbin. Gwiazdor K-popu miał 25 lat

Informacja o śmierci „Jej Perfekcyjności” pojawiła się na jej oficjalnych profilach w mediach społecznościowych. Z przepełnionego smutkiem wpisu dowiadujemy się, że „Jej Perfekcyjność” zmarła nagle 23 kwietnia 2023 roku.

Jej Perfekcyjność jest już w Utopii. Wczoraj, 23 kwietnia, przeżywając 18 lat imprezy, zmarła nagle, pozostawiając nas – swoje osoby przyjacielskie i bliskie – w głębokiej żałobie – czytamy.

Kim była „Jej Perfekcyjność”?

„Jej Perfekcyjność” to metrykalnie Mariusz Drozdowski, medioznawca i socjolog. Osoba aktywistyczna otwarcie mówiła, że jest transpłciową. Była dobrze znana w polskim środowisku LGBTQ+ oraz mediach społecznościowych.

Zobacz także: Nie żyje raper Rafał Pogorzelski. Miał 37 lat

Była przede wszystkim artystką, a jej medium było jej życie. Żyła z niezwykłą odwagą, zmieniała rzeczywistość wokół siebie, miała ogromny wpływ na ludzi. Nie była osobą kryształową, ale z pewnością zasłużoną dla ruchu LGBTQ+ – piszą bliscy na Instagramie aktywistki.

Artystka przez lata przewodniczyła Paradzie Równości. Założyła też Queer UW i „inne fundacje działające na rzecz osób nieheteroseksualnych”. – Dla wielu z nas była oazą wolności, dzięki niej stawaliśmy się sobą – dodają znajomi.

Queer UW to organizacja studencka na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się równością oraz rozwojem badań naukowych poświęconych społeczności LGBTQ+.

Zobacz także: Nie żyje partnerka Michała Wójcika z kabaretu Ani Mru Mru

Jej Perfekcyjność” zasłynęła również programem na platformie YouTube o tytule „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka”. Produkcja od 2016 roku doczekała się aż sześciu sezonów.

Pogrzeb „Jej perfekcyjności” zaplanują bliscy. – Będziemy informować Was o terminie pochówku i decyzjach rodziny. Tymczasem wspominajcie ją serdecznie. To najbardziej koi nasz ból – czytamy.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *