Włącz radio

Ostatnio zagrał to w latach 90. Wideo z koncertu wywołuje ciarki!

2 min. czytania
23.09.2024 16:59
Zareaguj Reakcja

Sting koncertuje obecnie po Ameryce Północnej. W ramach trasy grywa największe przeboje zarówno z repertuaru solowego, jak i grupy The Police. Podczas sobotniego występu nie zabrakło hitu, który nie był wykonywany od 1990 roku!

|
fot. Sting Wikimedia / Raph_PH / CC-BY-2.0

Sting wprawił w osłupienie kanadyjską publiczność! Gdy gwiazdor zagrał kultowy numer sprzed lat i zaprosił słuchaczy w sentymentalną podróż do młodości. Warto przypomnieć, że Brytyjczyk zadebiutował w latach 70. XX wieku. Właśnie wtedy przeprowadził się z rodzinnego Newcastle do Londynu, gdzie połączył siły ze Stewartem Copelandem i Henrym Padovanim. Rockmani powołali do życia kapelę The Police. Z czasem zdobyli międzynarodową rozpoznawalność, a utwory przez nich lansowane błyskawicznie trafiały na szczyt list przebojów.

Zanim jednak Sting wstąpił w szeregi formacji The Police, grywał początkowo z grupą Last Exit. Razem z muzykami nagrał kompozycję zatytułowaną "I Burn For You". Co ciekawe, pierwotna wersja zawierała dodatkową zwrotkę, która nie pojawiła się w przyszłych aranżacjach numeru. Z kolei w 1981 roku, kiedy dołączył do członków The Police, wspomniany numer doczekał się kolejnej, doskonale znanej dziś interpretacji.

Sting zagrał kultowy numer sprzed lat

Chociaż sentymentalna piosenka "I Burn For You" nigdy nie trafiła na regularny album, znalazła się na tegorocznym wydaniu "Synchronicity". Oczywiście mowa o reedycji słynnego krążka The Police z lat 80. ubiegłego stulecia, na którym znalazł się również przebój "Every Breath You Take". Dodajmy, że Sting nie zagrał na żywo "I Burn For You" od 1990 roku, z wyłączeniem pomniejszych prób dla fanów w 2022 roku.

Zobacz także: 20 lat temu to był wielki hit! Niewielu wie, że jest o obsesji

Obecnie Sting podróżuje po Ameryce Północnej w ramach trasy koncertowej ze swoim zespołem Sting 3.0. W trakcie sobotniego koncertu trio, które współtworzą gitarzysta Dominic Miller i perkusista Chris Maas, przygotowało nie lada niespodziankę. W Toronto od 34 lat po raz pierwszy wybrzmiał utwór "I Burn For You".

Utworu "I Burn For You" wysłuchacie poniżej:

Oglądaj

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!