Perfect bez Markowskiego! Nowy wokalista to fan zespołu
Strona Główna > Perfect bez Markowskiego! Nowy wokalista to fan zespołu

Perfect bez Markowskiego! Nowy wokalista to fan zespołu

Perfect powrócił do grania koncertów po przerwie. Grupa jednak nie wygląda już tak, jak wcześniej. Koncertują z nowym wokalistą, który jest liderem fanklubu zespołu. Nowy projekt ma nową nazwę i skład, lecz nie znajduje się w nim Grzegorz Markowski.

Zespół Perfect działa od 1980 roku. Wieloletnim liderem oraz twarzą zespołu był Grzegorz Markowski. Ten zdecydował się jednak jakiś czas temu na zakończenie kariery scenicznej z powodów zdrowotnych. Artyście zdarza się jednak zagrać wspólnie ze swoją córką Patrycją Markowską. Ich wspólne występy zawsze są ciepło przyjmowane przez publiczność. Fani Perfectu liczyli więc, że zobaczą Markowskiego razem z zespołem.

Zobacz także: Tak wygląda córka Jana Englerta. Helena kończy 23 lata

Perfect zmienia wokalistę

Grupa Perfect wróciła ostatnio do koncertowania po przerwie spowodowanej pandemią oraz śmiercią Piotra Szkudelskiego, wieloletniego perkusisty zespołu. Perfect wystąpił na Dniach Skawiny 11 czerwca. Próżno było jednak szukać na scenie Grzegorza Markowskiego.

Zobacz także: Justyna Kowalczyk opublikowała wzruszające zdjęcie synka. „Genów nie oszukasz”

Podczas koncertu jako wokalista zespołu wystąpił Piotr Skóra, który jest liderem fanowskiego projektu Adrenalina, powstałego w 2004 roku. Podczas zlotu fanklubu w 2013 roku Skóra otrzymał od Markowskiego propozycję wspólnego występu. Muzycy wykonali razem utwór “Pepe wróć” z albumu “Perfect”. Teraz wokalista Adrenaliny zajął miejsce Grzegorza Markowskiego, a Perfect przemianował się na projekt Adrenalina&Perfect.

Ostatni utwór Markowskiego

Córka legendarnego wokalisty, Patrycja Markowska, przyznaje, że przekonywała ojca do wspólnych nagrań. Efektem był utwór “Kieszenie”, który prawdopodobnie jest ostatnim dziełem duetu ojca i córki. Jak przyznała piosenkarka dla “Interii”:

To jest taki niepisany układ, ale podejrzewam, że piosenka „Kieszenie” to jest już nasz ostatni duet. Wiesz, to z tego względu, że tata nie chce śpiewać. To ja go zmuszam, ja wyciągam. To jest trochę tak, że najpierw siedliśmy z gitarą, potem poprosiłam, by ze mną zaśpiewał. A teraz jeszcze trzeba pójść i gdzieś to pokazać, wykonać, a on tego nie chce. Więc to ja go ciągnę. Mówię: „Tato, chodź, może się rozkręcisz”, ale tutaj muszę uszanować jego decyzję o tym, że on nie chce. Tak więc to ja go trochę zmuszam i naciskam, ale to nie może wiecznie trwać. Więc ja szanuję tę decyzję i myślę, że to nasz ostatni utwór.

Zobacz także: Bliźniaczek Olsen nie dało się rozpoznać. Tak wyglądają 30 lat później

Obecny skład projektu Adrenalina&Perfect prezentuje się następująco: Ryszard Sygitowicz, Jacek Krzaklewski, Bartosz „Bratek” Wójcik, Piotr Skóra, Adrian Szupke oraz Krzysztof Żurek. Wygląda na to, że fani kultowego zespołu nie mają co liczyć na Grzegorza Markowskiego podczas koncertu.