Pink porusza najczulsze struny coverem przeboju "Nothing Compares 2 U"
Strona Główna > Pink porusza najczulsze struny coverem przeboju „Nothing Compares 2 U”

Pink porusza najczulsze struny coverem przeboju „Nothing Compares 2 U”

Pink wraz z pianinem i swoim niesamowitym wokalem podbiła serca publiczności, wykonując poruszający cover utworu „Nothing Compares 2 U” podczas koncertu Radio 2’s Piano Room.

„Nothing Compares 2U” to utwór, który pierwotnie został napisany i nagrany przez Prince’a w 1985 roku. Jednak to wersja Sinead O’Connor z 1990 roku stała się hitem i przyniosła artystce wiele wyróżnień. Od tamtego czasu wiele artystek i artystów próbowało swoich sił w wykonaniu tej piosenki, ale to wykonanie Pink wzbudziło szczególną uwagę.

Podczas występu w Radio 2’s Piano Room Pink wykonała „Nothing Compares 2U” w sposób, który poruszył serca słuchaczy. Jej wokal był pełen emocji i oddawał w pełni smutek i ból, który zawarte są w tekście piosenki. Artystce towarzyszył jedynie fortepian, co dodatkowo podkreśliło intymny charakter występu.

Pink w poruszającym coverze hitu „Nothing Compares 2 U”

Podczas występu Pink towarzyszyła orkiestra symfoniczna, co pozwoliło na skupienie się na samej interpretacji artystki i jej wokalu. Już od pierwszych dźwięków utworu widać było, że Pink podchodzi do tej piosenki bardzo poważnie i stara się w pełni oddać jej emocjonalny ładunek. Jej wokal brzmiał poruszająco, pełen napięcia i głębokich emocji, które przekazywały słuchaczom prawdziwe uczucia.

Niezwykle wrażliwa dusza Sinead O’Connor

Sinead O’Connor nie da pomylić się z żadną inną postacią na scenie muzycznej. To wokalistka obdarzona niezwykle wrażliwym, a jednocześnie psychodelicznym i niepokojącym głosem.

Muzyczna kariera Sinead rozkwitła dzięki pierwszemu hitowi „Mandika” w 1987 roku, a multiplatynowy sukces płyty „I Do Not Want What I Haven’t Got” z niezapomnianą wersją utworu Prince’a „Nothing Compares 2 U” umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej.

Następne lata to liczne duety i współprace oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z tak odległymi muzycznymi gatunkami jak irlandzki folk „Sean-Nós Nua” (2002), czy roots reggae „Throw Down Your Arms” (2005). Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, The Chieftains, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie. Sinead O’Connor jest jedną z ikon irlandzkiej muzyki i status ten utrzymuje nieprzerwanie od prawie 30 lat swojej działalności artystycznej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *