Przy tych komediach lat 90. uśmiejesz się do łez! »
Strona Główna > Przy tych komediach lat 90. uśmiejesz się do łez!

Przy tych komediach lat 90. uśmiejesz się do łez!

Lata 90. to lata obfite w naprawdę dobre komedie, przy których można się naprawdę pośmiać. Sprawdź, czy pamiętasz wszystkie!

Quiz: Rozpoznaj przebój Budki Suflera po pierwszych słowach piosenki

„Maska”

Stanley Ipkiss jest nieśmiałym i niepozornym urzędnikiem bankowym. Jego banalne życie ulegnie gwałtownej przemianie w dniu, w którym przypadkowo znajdzie starą i, wydawałoby się, nikomu już niepotrzebną maskę. Spotyka go cała masa przygód, które zmieniają jego życie.

„Piątek”

Film z 1995 roku jest amerykańską komedią, w której Ice Cube i Chris Tucker grają dwóch przyjaciół z South Central Los Angeles, utrata pracy przez jednego z bohaterów (Craiga Jonesa) to najmniejsze zmartwienie w chwili, w której jego przyjaciel popada w konflikt z dilerem narkotyków i okolicznymi zbirami. Cała akcja przebiega w ciągu jednego dnia, podczas którego spotyka ich cała masa różnych perypetii.

„Głupi i głupszy”

Produkcja o głupim i głupszym wydana w 1994 roku to film o dwóch przyjaciołach, którzy przemierzają miasta Ameryki w celu oddania zaginionej walizki kobiecie. Mimo swej miernej inteligencji, nadrabiają sprytem i wychodzą cało z każdych tarapatów.

Jaś Fasola

Postać Jasia Fasoli zna każdy. W tej produkcji z 1997 roku główny bohater stara się realizować w pracy, lecz idzie mu naprawdę średnio. Zostaje on z czasem wyrzucony i wysłany do Los Angeles, gdzie pełni rolę eksperta i spotyka go cała masa przygód.

„Kevin sam w domu”

Tej komedii nie trzeba nikomu przedstawiać. Towarzyszący nam co roku film o małym pozostawionym samemu sobie chłopcu podbija nasze serca od ponad 30 lat!

„Amatorzy sportu”

Południowa Kalifornia i koniec lat 50., bo właśnie w takim klimacie obraca się komedia z 1993 roku. Nastoletni Scotty Smalls właśnie zamieszkał w nowym mieście, w którym nikogo nie zna. Chłopiec poznaje kilku rówieśników, z którymi podejmuje się udziału w sportowych przygodach, muszą jednak stawić czoła legendarnej Bestii, jest to pies, żywiący się piłkami baseballowymi. Dzieci w związku z tym próbują sobie jakoś z nim poradzić.

„Beethoven”

Beethoven to jeden z najwspanialszych psów w historii kina. Ukochany św. Bernard nie tylko ślini się i skrada serca każdego członka rodziny Newtonów, ale także powstrzymuje inwestorów venture capital i producentów broni przed zniszczeniem jego nowego domu.

Gruby i chudszy

Produkcja z 1996 roku opowiada o dobrodusznym, zdolnym i otyłym profesorze Shermanie Klumpie. Jest on dosyć niezdarny i nie ma powodzenia u kobiet. Jednak pewnego dnia, gdy odkrywa sposób na modyfikowanie ludzkiego DNA, postanawia w pierwszej kolejności przetestować to na sobie. Niestety nie zmienia tylko jego tusza, ale również charakter.

Polecamy również: