Strona Główna > „Słodki listopad” i inne filmy idealne na jesienne wieczory

„Słodki listopad” i inne filmy idealne na jesienne wieczory

Jesienne wieczory mają to do siebie, że są długie, ale przede wszystkim zimne i ciemne. Najlepsze co możemy zrobić w tej sytuacji, to zawinąć się w kocyk i coś obejrzeć. To zestawienie na pewno pomoże Wam w wyborze repertuaru na wieczór!

„Coco”

Produkcja z 2017 roku, która z pozoru może wydawać się typową bajką o marzeniach muzycznych młodego chłopca, jest tak naprawdę piękną historią, która wyciśnie łzy z nie jednego widza. Idealna bajka dla każdego, by usiąść z kimś bliskim i nie tylko się pośmiać, ale także razem popłakać.

„Sweet Home Alabama”

Amerykańska komedia, która w tym roku skończyła 20 lat, jest idealna na długi jesienny wieczór. Nowojorska projektantka mody Melanie zaręcza się i choć wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, to tak nie jest. Melanie wciąż ma męża. Aby dograć sprawy do końca, będzie musiała wrócić do swojego domu w Alabamie i zmierzyć się z przeszłością.

„Koralina”

Koralina Jones zawsze marzyła o życiu w lepszym świecie. W trakcie odkrywania swojego nowego domu znajduje sekretne drzwi, które prowadzą do alternatywnego świata, który dokładnie odzwierciedla jej własny, ale pod wieloma względami wydaje się lepszy, dopóki nie zorientuje się, że wszystko nie jest takie, jakie się wydaje. Mroczna bajka niekoniecznie dla najmłodszych idealnie wpasuje się swoim klimatem do tego jesiennego.

„Słodki Listopad (2001)”

Remake filmu z 1968 roku, czyli historia nowojorskiego biznesmena Nelsona, który zakochuje się w Sarze dziewczynie, która co miesiąc zmieniającej partnerów. Każdemu z nich pomaga poradzić sobie z problemami emocjonalnymi, do czasu aż sama zakochuje się w młodym biznesmenie.

„Harry Potter”

Harry Potter historia o chłopcu, który przeżył to jeden z najbardziej znanych i popularnych filmów. Cała seria nada się idealnie na jesienne wieczory, szczególnie dlatego, że z każdą kolejną częścią robi się coraz mroczniej. Jesienna aura pasuje tu idealnie.

„Friday Night Lights”

Jeśli szukacie czegoś, co zapełni wam nie jeden długi jesienny wieczór, to ten serial zdecydowanie jest dla was. Eric Taylor pierwszy raz trenuje drużynę szkoły średniej. Drużyna ma realne szanse, by wzbić się na szczyt. Stawki są wysokie, nagroda jest wielka, a presja ogromna. Jak potoczą się ich losy?

„Planes, Trains and Automobiles”

Powrót do domu na święta, to z pozoru łatwa sprawa. Jednak wszystko zaczyna się komplikować, gdy środki transportu ewidentnie nie pomagają. Mimo tych z pozoru smutnych wydarzeń uśmiejesz się do łez, co może pomóc w smutny i ciemny jesienny wieczór.

„Morderstwo w Orient Expressie”

W luksusowym pociągu ginie wpływowy biznesmen. Hercules Poirot podejmuje się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród trzynastu współpasażerów. Film na postawie książki Agathy Christie pobudzi wasze zmysły, gdy wraz z głównym bohaterem podejmiecie się rozwiązania intrygi.

„Małe Kobietki”

Wersja 2019 Grety Gerwig jest idealną wersją do obejrzenia jesienią. Wybór kolorów i tempo narracji sprawiają, że sami zwijamy się w kłębek w jesienny dzień, aby obserwować, jak Jo, Beth, Amy i Meg doświadczają miłości czy śmierci, podążając za marzeniami w trakcie wojny secesyjnej.

Miasteczko Halloween

Choć Halloween już za nami to, kto powiedział, że nie możemy się wprawić w ten nastrój jeszcze raz. Bo właśnie do tego doprowadzi nas ta historia. A my będziemy mogli rodzinnie obejrzeć upiorną, ale wzruszającą historię.

Polecamy również: