Strona Główna > Szalone lata 90. Ciekawostki, o których mogłeś nie wiedzieć!

Szalone lata 90. Ciekawostki, o których mogłeś nie wiedzieć!

Wiele rzeczy powstałych w latach 90. towarzyszy nam do dziś. Jednak o niektórych faktach mogliście nie wiedzieć. Sprawdź, ile z wymienionych ciekawostek znałeś!

Billy Crystal odrzucił rolę Buzza Astrala

Kultowy film animowany Pixara z 1995 roku, „Toy Story” zarobił miliony dolarów na całym świecie, tak że nie powinno być szokiem, że Billy Crystal publicznie powiedział, że odrzucenie roli Buzza Astrala było jego sporym błędym.

Microsoft Office

Program Microsoft Office został po raz pierwszy wydany w 1989 roku na komputery Apple. Wersja dla systemu Windows pojawiła się dopiero w październiku 1990 roku. A przecież raczej wszyscy kojarzymy je przede wszystkim z system Windows.


Power Rangers został zakazany w Nowej Zelandii

Mimo że wiele sezonów kultowej serii o Power Rangersach zostało nakręconych w Nowej Zelandii w latach 90., sam program był tam zakazany za przemoc aż do 2011 roku.

Kultowy ryk Jurassic Park

Każdy, kto oglądał ten kultowy, film zna ten równie kultowy ryk! Aby uzyskać dźwięk dla T-rexa w Parku Jurajskim, załoga zwolniła nagranie teriera Jacka Russella bawiącego się liną.

Przezroczysta Pepsi

Pepsi przetestowało około 3000 odmian Crystal Pepsi, co wciąż było za mało. Cały ten wysiłek na rzecz napoju, który został wprowadzony na rynek w 1992 roku i zniknął w 1994 roku. A co ciekawe w 2018 roku największy konkurent pepsi, czyli Coca cola również pojawiła się na rynku w wersji przezroczystej, choć teraz chyba nikt za bardzo o tym nie pamięta.

Matrix

Warner Bros początkowo nie byli pewni co do Matrixa. Brali pod uwagę fakt, że scenarzyści i reżyserzy, byli nieznani. Stworzyli więc 600-stronicowy storyboard, aby przekonać studio do nakręcenia filmu. Jak można się domyśleć, studio na tym nie straciło, „Matrix” zarobił ponad 450 milionów dolarów i stał się kultowym filmem.

Titanic

80 członków ekipy filmu zachorowało tego samego dnia, można by było pomyśleć, że to niemożliwe, a było inaczej. Niektórzy byli nawet hospitalizowani z powodu halucynacji. Okazało się, że ktoś doprawił zupę z homara PCP.

Sonic

W oryginalnym Sonic the Hedgehog, logo i dźwięk SEGA na początku zajmowały aż 1/8 pamięci kartridża do gry. Mimo to gracze uważają, że było warto.

Hermiona Granger

Dobrze wiemy, że proces pisania książki jest długi i w trakcie pisania wiele może się zmienić, czasem jest to tylko nazwisko jednego z bohaterów a czasem większość pierwotnego pomysłu na książkę. W tym przypadku chodzi jednak o pierwszy przypadek. „Puckle”, bo właśnie tak mogła mieć na nazwisko Hermiona Granger, postać z serii o Harrym Potterze, nie można nie zauważyć, że inicjały mieliby te same.

„Mountain Dew Killer”

Firma Coca-Cola wypuściła napój Surge, aby konkurować z napojem Mountain Dew. Podczas gdy napój był w fazie tworzenia, pracownicy nazwali go „Mountain Dew Killer”. Wynik tej konkurencji, jest nam wszystkim dobrze znany.

iMac

W latach 90. 32 procent oryginalnych komputerów iMac zostało sprzedanych nabywcom komputerów po raz pierwszy. Oryginalny model trafił do sprzedaży 15 sierpnia 1998 roku.

Nintendo

Podczas gdy Nintendo 64 było w fazie rozwoju, jego nazwa kodowa brzmiała „Project Reality”. Jego proponowana ostateczna nazwa brzmiała „Ultra 64” i była nawet określana jako taka, aż do kilku miesięcy przed wydaniem. Coś jednak uległo zmianie.

Maroon 5

W 1997 roku na Beverly Hills 90210 wystąpił zespółKara’s Flowers”. Niewiele z was może wiedzieć, że nazywają się teraz „Maroon 5”.

Tamagotchi

Tamagotchi pochodzi od japońskich słów oznaczających jajko i przyjaciel. Wszyscy pamiętamy to jajeczko mieszczące się do kieszeni, które każdy miał i każdy chciał mieć, mały wirtualny przyjaciel, którym trzeba było się opiekować. Nadal można w miarę łatwo je znaleźć i za ich pomocą cofnąć się w czasie.

Polecamy również: