Ta para chce kupić prawa do przeboju "Last Christmas", aby nikt więcej nie musiał go słuchać! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ta para chce kupić prawa do przeboju „Last Christmas”, aby nikt więcej nie musiał go słuchać!

Ta para chce kupić prawa do przeboju „Last Christmas”, aby nikt więcej nie musiał go słuchać!

Para zebrała ponad 50 000 funtów, starając się kupić piosenkę „Last Christmas” zespołu Wham!, aby upewnić się, że nigdy więcej nie będą musieli tego słuchać. Hannah i Tomas Mazetti nienawidzą tej piosenki tak bardzo, że chcą zebrać wystarczająco dużo, aby negocjować z właścicielami licencji i zakazać jej grania.

Para tak bardzo nienawidzi popowego świątecznego klasyka „Last Christmas” grupy Wham!, że próbuje zebrać miliony potrzebne na zakup praw do utworu – aby mieć pewność, że nigdy więcej nie będą musieli go słuchać. Do tej pory udało im się zebrać 62 100 dolarów (51 200 funtów) od ludzi z całego świata, którzy tak jak oni nienawidzą tej piosenki.

Jeśli im się to uda, wyślą wszystkie taśmy z utworem na składowisko odpadów radioaktywnych w Finlandii, „gdzie będą spoczywać przez co najmniej dwa miliony lat”. Singiel zostanie również usunięty z serwisów streamingowych.

Nie będzie to jednak takie proste, jak im się wydawało na początku. Prawa do utworu są obecnie własnością firmy Warner Chappell Music UK i są wyceniane na 15-25 milionów dolarów.

Wynajmij dom z teledysku „Last Christmas”

Jeśli chcielibyście spędzić sylwestra w słynnym domu z teledysku „Last Christmas” teraz jest to możliwe. Posiadłość znajduje się na skraju kurortu Saas-Fee. Cena za dobę w okresie Świąt wynosi jedynie 900 zł.

Podobno George Michael napisał „Last Christmas” podczas niedzielnego obiadu u mamy i taty – może dlatego ten utwór w każdym, kto go słyszy, budzi rodzinnego ducha Świąt albo przeciwnie, wewnętrznego Grincha. Wiemy jednak, że w głębi serca, tak jak Grinch, tak naprawdę kocha Święta, tak i każdy kocha Last Christmas! I skrycie marzy o tym, żeby raz spędzić święta w zaśnieżonej chacie w Alpach – jak George, Andy i ich przyjaciele w teledysku.

Polecamy również: