Tak Karol III rysował jako dziecko. Obrazki trafiły na licytację
Strona Główna > Tak Karol III rysował jako dziecko. Obrazki trafiły na licytację

Tak Karol III rysował jako dziecko. Obrazki trafiły na licytację

Król Karol III oficjalnie został królem Wielkiej Brytanii 6 maja 2023 roku. Monarcha ma 75 lat, jednak już jako dziecko wykazywał talent malarski. Jego rysunki z dzieciństwa trafiły na aukcję. Wyceniono je na zawrotną sumę! Oto, jak Karol III rysował jako dziecko.

Karol III to nie tylko następca brytyjskiego tronu. Prywatnie jest mężem, ojcem, a także artystą. Sztuka jest jego ogromną pasją. Uwielbia malować od najmłodszych lat. Już jako dziecko sięgał po farby i kredki, co można zobaczyć na zamieszczonych w sieci obrazkach. 5-letni Karol stworzył portrety swoich rodziców, Elżbiety II i księcia Filipa.

Zobacz także: Kev Fox napisał list do Karola III. Oto, co odpowiedział król

Rysunki Karola III z dzieciństwa

Syn Elżbiety II jako mały chłopiec narysował swoich rodziców. Stworzył ich portrety 69 lat temu. Obrazki podpisał „mamusia” i „tatuś”. Kartki zamalowane kolorowymi kredkami trafiły na aukcję. 16 czerwca portrety rodziców obecnego króla zostały sprzedane za zawrotną sumę pieniędzy!

Wydarzenie miało miejsce w domu aukcyjnym Hansons. To właśnie tam pod młotek poszły pamiątki rodziny królewskiej. Wśród nich były rozczulające dzieła małego chłopca. Do stworzenia obrazka Elżbiety II i księcia Filipa, mały Karol wykorzystał kredki w kolorach żółtym, pomarańczowym, ale też czerwieni i fiolecie. Ojciec sportretowany został w ciemniejszych barwach.

Te przejmujące rysunki z dzieciństwa i pełne emocji zdjęcia przypominają nam, że z dala od przepychu, widowiskowości i wymagań służby narodowi nasi członkowie rodziny królewskiej cenią zwykłe, codzienne chwile życia rodzinnego – napisał dom aukcyjny.

Zobacz także: Wielki skandal w rodzinie królewskiej. To Karol III powiedział do Camilli

Karol III jest utalentowanym malarzem. Uwielbia tworzyć obrazy za pomocą akwareli. Pierwszy raz jego prace zostały zaprezentowane w 1977 roku na zamku w Windsorze, także w latach 1997-2016 miał zarobić ponad 10 mln złotych sprzedając kopie swoich obrazów, jak podaje „The Telegraph”. To uczyniło monarchę jednym z najbardziej dochodowych artystów w Wielkiej Brytanii.

Ogromna kwota za obrazki 5-letniego króla

Dzieła wschodzącego malarza udało się sprzedać na aukcji w piątek 16 czerwca. Kwota była zawrotna. Jak podaje dom aukcyjny: – Para kredkowych portretów „mamusi” i „tatusia” wykonanych przez bardzo młodego Karola wykonana około lat 1953-55 sprzedana za 46 tys. funtów brytyjskich – czytamy. W przeliczeniu na po obecnym kursie jest to ok. 240 tys. złotych.

Zobacz także: George Michael doczekał się filmu. Netflix pokaże kulisy „Last Christmas”

https://twitter.com/HansonsUK/status/1668519267820511232/photo/1