Kev Fox napisał list do Karola III. Oto, co odpowiedział król
Strona Główna > Kev Fox napisał list do Karola III. Oto, co odpowiedział król

Kev Fox napisał list do Karola III. Oto, co odpowiedział król

Gościem programu specjalnego Radia Złote Przeboje poświęconego koronacji Karola III był brytyjski muzyk Kev Fox. Artysta opowiedział Marzenie Rogalskiej o swoim stosunku do monarchii brytyjskiej.

Kev Fox od dziesięciu lat mieszka w Polsce. Artysta pochodzący z Wielkiej Brytanii jest nie tylko gitarzystą i wokalistą, ale również kompozytorem. W Polsce współpracował m.in. z takim twórcą jak Andrzej Smolik.

Zobacz także: Incydent przed koronacją Karola III. Policja aresztowała demonstrantów

Brytyjski muzyk był gościem programu specjalnego Radia Złote Przeboje. W dniu koronacji Karola III opowiedział Marzenie Rogalskiej o swoich odczuciach związanych z monarchią brytyjską.

W dniu koronacji zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Prowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska.

Kev Fox w Radiu Złote Przeboje

Artysta zdradził, że jako dziecko z zaciekawieniem zwiedzał Pałac Buckingham, największy pałac królewski na świecie. – W dzieciństwie lubiłem ten koronacyjny „fun”, ale im robię się starszy tym patrzę na to inaczej – wyznał Kev Fox.

To nie jest dla mnie tak ważne żeby stać na ulicy i pomachać. Słyszałem, że jakiś człowiek spał od środy na ulicy, by być na miejscu podczas koronacji. (…) Jako dziecko zwiedzałem pałac królewski. Wraz z rodzicami byliśmy tam jako turyści. Zapamiętam to do końca życia. Mieliśmy kubki, talerze, wiele gadżetów – mówił Kev Fox na antenie Radia Złote Przeboje.

Zobacz także: Kuriozalne ceny w Londynie! Tyle zarobią puby na koronacji Karola III

Okazuje się, że obecny król Wielkiej Brytanii miał wielki wpływ na karierę muzyczną brytyjskiego twórcy. Wszystko dzięki fundacji, która pomaga młodym talentom.

Jego [Karola – red.] fundacja pomaga zdolnym, utalentowanym dzieciom. Gdy miałem 15-16 lat napisałem list to księcia Karola. Przedstawiłem się, powiedziałem, że jestem muzykiem, ale nie mam wystarczającej ilości pieniędzy. Dostałem odpowiedź i tysiąc funtów, za które kupiłem z tatą sprzęt – opowiedział Kev Fox.

Gwiazdor wyznał również, czyj styl najbardziej przypadł mu do gustu. Był pod wrażeniem osoby księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, który zmarł 9 kwietnia 2021 roku.

Zobacz także: Quiz: Poprzednicy i następcy króla Karola III. 5/10 to wyzwanie!

Więcej o stylizacjach gości zgromadzonych na koronacji Karola III opowie na antenie Radia Złote Przeboje drugi specjalny gość, Tomasz Jacyków.

W dniu koronacji zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Prowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *