Włącz radio

„Taniec z Gwiazdami” nie wróci na antenę? Rinke Rooyens komentuje

OP
3 min. czytania
10.11.2023 11:28
Zareaguj Reakcja

„Taniec z Gwiazdami” to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych, emitowanych przez Polsat. Mimo tego, że produkcja od lat gromadzi przed telewizorami tysiące widzów, w tym roku nie wystartowała nowa edycja show. Czy „Taniec z Gwiazdami” na dobre zniknie z ramówki stacji?

|
fot. Studio programu „Taniec z Gwiazdami”. Źródło: commons.wikimedia.org/Serecki/CC BY-SA 4.0/instagram.com/iwonapavlovic

„Taniec z Gwiazdami” zadebiutował w polskiej telewizji w 2005 roku i był emitowany przez TVN przez sześć kolejnych lat. Program, w którym znane osobowości medialne popisywały się swoimi umiejętnościami tanecznymi, szybko zyskał status ulubieńca widzów stacji. Główną nagrodę w talent show – Kryształową Kulę – udało się zdobyć między innymi Katarzynie Cichopek, Kindze Rusin, Kacprowi Kuszewskiemu, Magdalenie Walach i Monice Pyrek.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!

To koniec „Tańca z Gwiazdami”?

W 2014 roku emisję „Tańca z Gwiazdami” przejął Polsat. Stacja zrealizowała jak dotąd trzynaście edycji programu. Zwycięzcami ostatniej z nich została prowadząca programu „Farma” Ilona Krawczyńska oraz jej taneczny partner, Robert Rowiński. Choć jak wynika z danych firmy Nielsen Media, talent show gromadził przed telewizorami średnio 1,22 mln widzów, to stacja nie zdecydowała się na nagranie kolejnej odsłony produkcji. Czy „Taniec z Gwiazdami” na dobre zniknie z ramówki?

Oglądaj

Zobacz także: Jest decyzja! W TVN odetchnęli z ulgą. „10 lat”

Co dalej z programem?

Dalsze losy „Tańca z Gwiazdami” stoją pod znakiem zapytania. Choć władze stacji nie mogły narzekać na oglądalność show, dyrektor programowy Polsatu, Edward Miszczak, nie zdecydował się na nagranie kolejnych odcinków programu. Jak zdradził dziennikarz, największą przeszkodą, stojącą na drodze do zrealizowania nowej odsłony show, jest znalezienie uczestników, którzy wzięliby w niej udział. Czy trzynasta edycja „Tańca z Gwiazdami” była tą ostatnią?

Wszystko będzie, jak będą fajni uczestnicy. To jest zadanie przed producentem. On ma z tym problem, że już wszyscy tańczyli, więc bardzo trudno jest znaleźć fajną obsadę, która będzie rokować. Jeśli nie będzie dobrej obsady, to nie będzie tego programu – powiedział w rozmowie z serwisem Plejada.

Zobacz także: Rozkochała w sobie tabuny Polaków. Tak wygląda dziś Victoria ze „Zbuntowanego anioła”

„Taniec z Gwiazdami” w nowym wydaniu? Taki pomysł ma Rinke Rooyens

Okazuje się, że losy „Tańca z Gwiazdami” nie są jeszcze przesądzone. Jak zdradził producent programu, Rinke Rooyens, firma Rochstar prowadzi z Polsatem rozmowy na temat realizacji nowej edycji produkcji. Mężczyzna wyjawił, że uczestnikami tanecznego talent show miałyby zostać gwiazdy, znane telewidzom z poprzednich edycji programu.

Jesteśmy w trakcie negocjacji z Polsatem na temat sezonu „Taniec z Gwiazdami All Stars”. Wybrani finaliści z poprzednich edycji, zarówno z TVN-u, jak i z Polsatu znowu zmierzyliby się w pełnym nostalgii starciu. To byłby największy rodzinny show taneczny w kraju – wyjawił Rinke Rooyens Pudelkowi.

To jednak nie koniec wieści na temat programu. Producent powiedział również, że ma pomysł na dodatkową, specjalną odsłonę talent show:

Chcemy także przygotować osobną mini-serię, w której pokazalibyśmy ponownie najpiękniejsze występy z ostatnich lat, a gwiazdy i tancerze za nie odpowiedzialne komentowaliby je i opowiedzieli, jakie emocje im wtedy towarzyszyły – dodał Rooyens.

Chcielibyście ponownie zobaczyć uczestników programu na parkiecie?

 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!