Ten obrazek zdradza, jaką masz osobowość. Co widzisz najpierw? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ten obrazek zdradza, jaką masz osobowość. Co widzisz najpierw?

Ten obrazek zdradza, jaką masz osobowość. Co widzisz najpierw?

Kierujesz się częściej rozsądkiem czy intuicją? Psychologowie twierdzą, że ten prosty obrazek mówi wiele o naszej osobowości. Co dostrzegasz jako pierwsze?

Załączony poniżej obrazek liczy sobie już ponad sto lat. Pierwszy raz pojawił się w niemieckim tygodniku humorystycznym „Fliegende Blätter„. Grafika została stworzona przez anonimowanego ilustratora pod koniec XIX wieku. Niemal natychmiast wzbudziła spore zainteresowanie wśród czytelników. Potencjał naukowy dostrzegli w niej psychologowie.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl! 

Wśród pionierskich badaczy złudzeń optycznych znalazł się między innymi Jospeh Jastrow. Amerykański specjalista szczególnie interesował się psychologią eksperymentalną. Nic dziwnego, że opublikowana iluzja stała się wkrótce podstawą jego analiz. Jastrow twierdził, że wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka.

Zobacz także: Elton John dopiero co skończył karierę. Właśnie przekazał wielkie wieści! 

Wyjaśniał, że mentalne przetwarzanie obrazów ma kluczowe znaczenie dla interpretacji świata. Ponadto, kwestia tego, co widzą ludzie, miała być zależna nie tylko od ich stanu emocjonalnego, ale także od otoczenia.

Królik czy kaczka? Co widzisz?

Obrazek już od samego momentu powstania wzbudzał niemałe kontrowersje. Psychologowie twierdzą, że grafika może mówić wiele o naszej osobowości, jednak jest to przede wszystkim forma rozrywki. Pamiętajcie, że przy podawaniu odpowiedzi należy uwzględnić wyłącznie pierwsze wrażenie.

Spójrz na grafikę. Co widzisz jako pierwsze? Królika czy kaczkę?

Zobacz także: Celine Dion znów publicznie! Tak szalała na koncercie Katy Perry 

Co decyduje o tym, że widzimy królika bądź kaczkę? Według części naukowców kwestia tego, co ujrzymy, zależna jest w dużej mierze od percepcji. Jeśli wzrok powędruje w lewą część obrazka, natychmiast dostrzeżemy dziób kaczki. Natomiast wzrok skierowany w przeciwną stronę spowoduje, że na grafice wyklaruje się pyszczek królika.

Jaką masz osobowość?

Co rzuciło ci się w oczy jako pierwsze? Jeśli odpowiedź na pytanie brzmi „kaczka„, spieszymy z wyjaśnieniem – jesteś optymistą. Widzisz rzeczywistość w samych superlatywach. W twoim życiu emocje odgrywają ogromną rolę. Sytuacja inaczej wygląda w przypadku odpowiedzi „królik„. Jesteś nie tylko realistą, ale również osobą twardo stąpającą po ziemi. Kierujesz się głównie rozsądkiem i faktami, więc widzisz rzeczy takie, jakie naprawdę są. Warto dodać, że niektórzy są w stanie dostrzec od razu oba zwierzęcia. Takie osoby są z natury bardzo kreatywne oraz twórcze.

Zobacz także: Robbie Williams szczerze o jednym ze swoich hitów. „Żałuję, że go wydałem” 

Co widzisz jako pierwsze?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na zloteprzeboje.pl!