Za te przeboje pokochaliśmy zespół Myslovitz »
Strona Główna > Za te przeboje pokochaliśmy zespół Myslovitz

Za te przeboje pokochaliśmy zespół Myslovitz

Myslovitz to zespół założony w 1992 roku, który podbił polską scenę muzyczną. Choć 20 kwietnia zespół poinformował o zakończeniu działalności w dotychczasowym składzie, to ich piosenki zawsze były i będą kultowe. Sprawdź, czy na pewno wszystkie pamiętasz!

„Długość dźwięku samotności”

Pierwszą piosenką na liście jest właśnie „Długość dźwięku samotności”, wydana w 1999 roku jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu Myslovitz, promującym płytę „Miłość w czasach popkultury. Artur Rojek śpiewa w niej o sobie, o swoim podejściu i o tym, że co się nie wydarzy, on się nie zmieni, tylko będzie sobą, idąc własną drogą, którą sam wybrał.

„Scenariusz dla moich sąsiadów”

Utwór Myslovitz wydany w 1997 roku, na pewno zyskał jeszcze większą popularność za sprawą Tik Toka, na którym był często używany w ostatnim czasie. Utwór z albumu „Z rozmyślań przy śniadaniu”, w którym Artur Rojek opowiada o swoim spojrzeniu na świat plotek i skandali. Świat, w którym ludzi bardziej od swojej rodziny interesuje świat celebrytów.

„Myslovitz”

Jak wyznał kiedyś perkusista zespołu piosenka była inspirowana, utworami z brytyjskiej sceny muzycznej.

Byliśmy wtedy pod dużym wpływem sceny brytyjskiej i zespołów jak na przykład Ride, My Bloody Valentine czy Slowdive. Chcieliśmy być jak oni pod względem muzycznym, a także wizerunkowym.

W tej piosence strona brzmieniowa była dla zespołu, najważniejsza. Tekst był tylko dopełnieniem utworu „Myslovitz”, choć piosenka sama w sobie jest o miłości i o gotowości poświęceń, które są wynikiem uczucia, którym darzy się drugą osobę

„Zwykły dzień”

To piosenka rozpoczynająca albumZ rozmyślań przy śniadaniu”, bo właśnie od tej piosenki zaczyna się album wydany w 1997 roku.

Kraków

Kolejnym utworem na tej liście jest „Kraków” utwór z albumu „Miłość w czasach popkultury” wydanym w 1999 roku. Utwór doczekał się nowej wersji w 2003 roku podczas promowania płyty „The Best Of”, w nowej wersji gościnnie wystąpił Marek Grechuta wraz ze swoim zespołem Anawa

My

Kolejna piosenka na tej liście z albumu „Miłość w czasach popkultury„, tym razem piosenka nie jest o pozytywnych stronach miłości a o tej drugiej stronie. Jest o kłamstwie, którego można dopuścić się w związku czy chłodzie, o czynnikach, które podmiot liryczny wprowadził do związku.

Polecamy również: