Tajemnicze śmierci gwiazd - jak odeszły legendy kina i muzyki?
Strona Główna > Tajemnicze śmierci gwiazd – jak odeszli Marilyn Monroe, Tupac i Heath Ledger?

Tajemnicze śmierci gwiazd – jak odeszli Marilyn Monroe, Tupac i Heath Ledger?

Mimo upływu lat, wciąż nie znamy prawdziwych przyczyn śmierci wielu gwiazd. Do najbardziej tajemniczych należą odejścia m.in. Marilyn Monroe czy Heatha Ledgera. Kto jeszcze zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach?

Przyczyny śmierci wielkich gwiazd nie zawsze zostają upublicznione. Do dziś istnieje mnóstwo niewyjaśnionych historii, które fani zmarłych aktorów czy piosenkarek wykorzystują do tworzenia rozmaitych teorii spiskowych. Którzy artyści odeszli w niewyjaśnionych okolicznościach?

Marilyn Monroe

Amerykańska aktorka i piosenkarka Marilyn Monroe to niekwestionowany symbol seksu i kobiecości lat 50. i 60. Nic więc dziwnego, iż jej niespodziewana śmierć w wieku zaledwie 36 lat prawdziwie wstrząsnęła światem. Jako oficjalną przyczynę jej odejścia uznaje się przedawkowanie barbituranów, czyli uspokajających środków nasennych, które gwiazda przyjmowała w związku ze skłonnościami depresyjnymi. Zainteresowanie mediów szczególnie wzbudził fakt braku świadków, którzy mogliby potwierdzić jej domniemane samobójstwo.

Od jej przedawkowania w 1962 roku minęło już wiele dekad, podczas których powstało mnóstwo teorii spiskowych podważających oficjalne prasowe doniesienia. Jedną z nich jest rzekome zaangażowanie w śmierć aktorki braci Kennedych, z którymi Marilyn prawdopodobnie miała romans. Spekulowano, iż ze względu na to, że Monroe znała zbyt wiele sekretów rodziny Kennedych Robert, młodszy brat prezydenta USA postanowił zamknąć jej usta i usunąć z życia publicznego. O jej zabójstwo oskarżano niegdyś również przedstawicieli CIA, jednak żadna z krążących w kuluarach teorii nie znalazła potwierdzenia w rzeczywistości. Sprawa odejścia Marilyn do dziś pozostaje więc jedną z największych niewiadomych w historii Hollywood.

Tajemnicze śmierci gwiazd - jak odeszli Marilyn Monroe, Tupac i Heath Ledger?
Marilyn Monroe / fot. YouTube (@Dla Ciekawskich)

Bobbi Kristina Brown

Córka Whitney Houston i Bobby’ego Browna nie miała w życiu wzorców, które mogłaby naśladować. Małżeństwo jej rodziców było porażką, ich ostateczny rozwód w 2007 nie był w stanie wymazać wspomnień przemocy i stałej obecności narkotyków w życiu jej matki. Bobbi Kristina najwyraźniej odziedziczyła po niej skłonności do poszukiwania ukojenia w używkach. Zaledwie 3 lata po stracie Whitney, Bobbi znaleziono w wannie pod wpływem silnych środków odurzających. Dziewczynę udało się uratować, jednak kolejne sześć miesięcy spędziła w hospicjum, gdzie ostatecznie zmarła w wieku zaledwie 22 lat.

Okoliczności jej śmierci, tak podobnej do matki wciąż pozostają niejasne. O przyczynienie się do jej odejścia posądzano m.in. jej byłego partnera, Nicka Gordona, którego Whitney Houston adoptowała, gdy Bobbi miała 12 lat. Dwójkę zakochanych oskarżano wówczas o kazirodztwo, a jak wyszło na jaw po latach, mężczyzna stosował wobec Bobbi fizyczną przemoc. W trakcie, gdy niezdolna do samodzielnego funkcjonowania po wypadku Bobbi swoje ostatnie miesiące spędzała w szpitalu, Nick przejął kontrolę nad całym jej majątkiem, dowolnie nim manipulując. Rodzina dziewczyny pozwała jej partnera, który ostatecznie został zmuszony do wypłacenia jej odszkodowania. Prokuratura nie udowodniła jednak domniemanego udziału Nicka w zabójstwie Bobbi Kristiny.

Bobbi Kristina Brown / fot. YouTube (@Dla Ciekawskich)

Dolores O’Riordan

Wokalistka irlandzkiego zespołu The Cranberries Dolores O’Riordan zmarła 15 stycznia 2018 roku. Znaleziono ją w pokoju hotelowym, w którym mieszkała w trakcie nagrywania muzyki na nową płytę. Oficjalną przyczyną śmierci Dolores jest utonięcie, choć do dziś nie znamy szczegółów jej tragicznego odejścia. Badania krwi wykazały zatrucie alkoholem, w jej pokoju znajdowało się wówczas mnóstwo opróżnionych butelek, a odurzona O’Riordan prawdopodobnie nieświadomie utonęła w hotelowej wannie. O udział w jej śmierci jak dotąd nie oskarżono osób trzecich, jednak jej odejście wciąż owiane jest tajemnicą.

Tajemnicze śmierci gwiazd - jak odeszli Marilyn Monroe, Tupac i Heath Ledger?
Dolores O’Riordan / fot. YouTube (@Good Morning America)

Natalie Wood

W 1981 aktorka Natalie Wood odpoczywała wraz ze swoim mężem Robertem Wagnerem oraz m.in. Christopherem Walkenem na należącym do Roberta jachcie. Wycieczka ta zakończyła się dla niej tragicznie – 29 listopada kobietę znaleziono dryfującą na wodzie Pacyfiku niecałą milę od łodzi. Aktorka zmarła z wyziębienia lub poprzez utonięcie, a przynajmniej z początku te dwie koncepcje wydawały się śledczym najbardziej prawdopodobne. Sekcja zwłok wykazała, iż na jej ciele znajdowały się ślady pobicia, kobieta była również w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem narkotyków. Główne podejrzenia padły wówczas na jej męża, Roberta Wagnera, jednak mężczyzny nigdy nie aresztowano.

Kilkadziesiąt lat po śmierci Wood prokuratura w Los Angeles wznowiła śledztwo w jej sprawie. Jak do tej pory nikomu nie postawiono jednak zarzutów udziału w jej domniemanym zabójstwie.

Tajemnicze śmierci gwiazd - jak odeszły legendy kina i muzyki?
Natalie Wood / fot. YouTube (@HBO)

Heath Ledger

Uznawany za jednego z najlepszych aktorów wszech czasów Heath Ledger, znany przede wszystkim ze swojej roli Jokera zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w wieku zaledwie 28 lat. Aktor przedawkował leki przeciwbólowe, cierpiał również na depresję, co często podawano jako pośrednią przyczynę jego śmierci. Wierni fani Heatha do dziś mają jednak wątpliwości, co spowodowało jego nagłe odejście. Najbardziej popularna teoria spiskowa dotyczy jego wielomiesięcznych przygotowań do roli Jokera, przez które kompletnie wyizolował się od ludzi i popadł w czarną otchłań swojej demonicznej postaci, które odebrała mu jego prawdziwą osobowość.

Tajemnicze śmierci gwiazd - jak odeszły legendy kina i muzyki?
Heath Ledger / fot. YouTube (@Dla Ciekawskich)

Tupac Shakur

Tupac, jeden z najbardziej uznanych amerykańskich raperów zginął zastrzelony przez niezidentyfikowanych sprawców, kiedy wraz z przyjacielem wychodził z gali bokserskiej w Nowym Jorku. Gdy muzycy stali na światłach, podjechał do nich biały Cadillac, z którego dwójka mężczyzn wymierzyła w nich kilkanaście strzałów z pistoletów. Tupaca trafiły cztery kule, natomiast jego przyjaciel został ranny w głowę odłamkami nabojów. Rapera przewieziono do szpitala, zoperowano i wprowadzono w stan śpiączki, jednak ostatecznie nie udało się go uratować – zmarł z powodu krwotoku wewnętrznego.

Sprawcy jego śmierci do dziś nie są znani, przez co zamach na Tupaca określany jest jako najbardziej tajemnicza śmierć show biznesu. Najbardziej prawdopodobnymi winnymi są Notorious B.I.G. (skonfliktowany z Tupakiem), David Mack oraz raper Diddy. Żadnemu z nich nigdy nie postawiono jednak zarzutów, a ich udział w strzelaninie pozostaje jedynie teorią spiskową.

Tajemnicze śmierci gwiazd - jak odeszły legendy kina i muzyki?
Tupac Shakur / fot. YouTube (@BuzzFeed Unsolved Network)

Elizabeth Short

Śmierć 22-letniej aktorki Elizabeth Short to najbardziej brutalna i wciąż nierozwiązana sprawa Hollywood. W styczniu 1947 roku kobietę znaleziono martwą w opłakanym stanie. Elizabeth była naga, jej ciało pocięto na dwie części wzdłuż talii, aktorka wręcz topiła się we własnej krwi. Sprawców jej morderstwa nigdy nie odnaleziono. Sprawę rozgłośniono do tego stopnia, iż dostała ona swój własny przydomek – The Black Dahlia. Nie przybliżyło to jednak funkcjonariuszy policji do rozwiązania tej tajemniczej zagadki – od śmierci Elizabeth minęło już ponad 70 lat.

Tajemnicze śmierci gwiazd - jak odeszły legendy kina i muzyki?
Elizabeth Short / fot. YouTube (@ BuzzFeed Unsolved Network)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *