Włącz radio

1 listopada. Nieśmiertelni w Radiu Złote Przeboje

2 min. czytania
30.10.2024 19:15
Zareaguj Reakcja

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych. W piątek w Radiu Złote Przeboje zagramy utwory artystów, którzy odeszli, ale wciąż żyją w nas swoimi nieprzemijającymi przebojami. Nie zabraknie największych gwiazd polskiej i światowej estrady.

Nieśmiertelni w Radiu Złote Przeboje
fot. Radio Złote Przeboje

W 2024 roku pożegnaliśmy wielu wybitnych muzyków, którzy na stałe zapisali się na kartach historii. We wrześniu odszedł Felicjan Andrzejczak, wokalista Budki Suflera. Przeboje, takie jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Czas ołowiu" czy "Noc komety", śpiewała cała Polska. Zagramy je także podczas piątkowych audycji.

Rozwiąż quiz muzyczny. Jesteś mistrzem, jeśli zgarniesz 100 proc. punktów! Dalszą część artykułu znajdziesz pod quizem... 

Quiz: Przy tym bawiliśmy się w latach 2000. Król parkietu zgarnie 19/20

1/20 Podaj tytuł piosenki dwóch amerykańskich raperów. Teledysk był inspirowany koncertami "The Beatles"

Rok temu odeszła Tina Turner, niekwestionowana królowa rock'n'rolla. Jej twórczość na nowo zdefiniowała brzmienie lat 80. Była jedną z najbardziej dochodowych i zarazem najpopularniejszych artystek w historii. Jej piąty album, "Private Dancer", sprzedał się w ponad 20 mln egzemplarzy. Tytułowy utwór zagramy w piątek.

Wspominamy nieśmiertelnych artystów

24 listopada 1991 roku to dzień, w którym świat opłakiwał Freddiego Mercury'ego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii muzyki rozrywkowej. W trakcie piątkowego wydania z pewnością nie zabraknie jego największych przebojów.

Zagramy także "Heal The World" Michaela Jacksona. Król popu odszedł 25 czerwca 2009 roku. Miał zaledwie 51 lat. Był najpopularniejszym artystą w historii i laureatem setek nagród, w tym 14 statuetek Grammy. Największym "rywalem" Jacksona był zmarły w 2016 roku Prince. Utwory, takie jak "Most Beautiful Girl In The World", "Kiss" czy "Purple Rain", były grane w stacjach radiowych na całym świecie.

Redakcja poleca:Hit lat 80. był "zakazanym owocem". Każdy chciał go posłuchać!

Nie zapomnimy także o George'u Michaelu. Po opuszczeniu Wham! skupił się na rozwoju kariery solowej. Każda z jego pięciu płyt pokryła się platyną, a utwór "Careless Whisper" tygodniami utrzymywał się na pierwszych miejscach światowych list przebojów. 

Choć w historii muzyki powstało wiele wybitnych utworów o miłości, nikt nie śpiewał o niej tak pięknie, jak Whitney Houston w "I Will Always Love You" czy Leonard Cohen w "Dance With Me To The End Of Love". Obie ballady 1 listopada na antenie Radia Złote Przeboje. 

Co zagramy 1 listopada w Radiu Złote Przeboje?

"Chcę jeszcze raz pojechać do Europy lub jeszcze dalej, do Buenos Aires. Więcej się można nauczyć, podróżując. Podróżować, podróżować jest bosko" - śpiewała Kora w "Boskie Buenos". To jedna z najpopularniejszych piosenek Maanamu, który uznawany jest za jeden z najważniejszych polskich zespołów. Nie zabraknie także "Whisky" zespołu Dżem czy "Kocham Wolność" w wykonaniu Chłopców Z Placu Broni. 

Wrócimy również do The Cranberries i "Dreams", The Rolling Stones i "Angie" czy Mr. Big i "To Be With You". Przypomnimy także Sinéad O'Connor z utworem "Nothing Compares 2 U", Roya Orbisona z "You Got It" oraz Olivię Newton-John z "Summer Nights".

Bądźcie z nami 1 listopada.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na ZlotePrzeboje.pl!