Aktorzy, którzy naprawdę wczuli się w swoje role » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Aktorzy, którzy naprawdę wczuli się w swoje role

Aktorzy, którzy naprawdę wczuli się w swoje role

Prawdziwe emocje, wybuchy wściekłości i rytualne tańce – ci aktorzy dali z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces.

Jason Mamoa wykonał taniec Haka podczas castingu do „Gry o tron”

Jason Mamoa, wiedząc, że Khal Drogo, o którego rolę się starał, nie ma w scenariuszu zbyt wielu dialogów, zdecydował się na oryginalny, lecz skuteczny krok. Zaprezentowany przez niego taniec to obrzęd wykonywany przez ludność skupioną wokół Oceanu Spokojnego, szczególnie zamieszkujących Nową Zelandię Maorysów.

Samuel L. Jackson wygrał casting do „Pulp Fiction”, ponieważ pomylono go z innym aktorem

Gdy Samuel L. Jackson przybył na casting do kultowego filmu, powitano go jako innego aktora, Laurence’a Fishburne’a. To rozwścieczyło mężczyznę i przełożyło się na jego grę, która, dzięki wpadce, stała się bardziej autentyczna.

Harvey Stephens podczas castingu do filmu „Omen” zaatakował reżysera

Młody aktor podszedł do swojego zadania bardzo poważnie i podczas przesłuchania rzucił się na Richarda Donnera, kopiąc go i drapiąc. Śmiałość i brak skrupułów zapewniły mu rolę w horrorze.

Sylvester Stallone wybrał sam siebie do roli Rocky’ego

Mężczyzna, zainspirowany walką bokserską, napisał scenariusz do filmu w trzy i pół dnia. Zamysł spodobał się producentom, jednak początkowo nie podzielali oni entuzjazmu Stallone’a co do obsadzenia go w głównej roli. Przyszły aktor był wyjątkowo uparty i postawił na swoim, dzięki czemu osiągnął ogromny sukces.

Wayne Knight ominął casting do „Parku Jurajskiego” dzięki roli w „Nagim instynkcie”

Choć aktor w „Nagim instynkcie” nie grał istotnej roli, wystąpił on w najbardziej kontrowersyjnej i kultowej scenie – przesłuchaniu Catherine Tramell. Los chciał, by jednym z widzów produkcji był Steven Spielberg, który po ujrzeniu spoconego, podenerwowanego Johna Correli, na miejscu kobiety wyobraził sobie… dinozaura.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *