Kim jest brat Grzegorza Markowskiego? Znana postać w Kościele
Strona Główna > Brat Markowskiego wysoko w hierarchii kościelnej. Nie każdy o tym wie

Brat Markowskiego wysoko w hierarchii kościelnej. Nie każdy o tym wie

Grzegorz Markowski to lider zespołu Perfect. Prywatnie jest ojcem znanej piosenkarki Patrycji. Okazuje się, że Markowski w kręgach kościelnych ma również znanego brata! Kim jest Rafał Markowski?

Grzegorz Markowski to jeden z najsłynniejszych polskich muzyków. Od lat występuje na scenie z zespołem Perfect. Gwiazdor wylansował takie przeboje jak „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka” czy „Chcemy być sobą”. Są to wielkie, ponadczasowe przeboje, które znają niemal wszyscy Polacy.

Zobacz także: Markowski nie chce już wychodzić na scenę. „Coś się kończy”

Dzięki wielkiej sławie, Markowski otworzył również drzwi do kariery swojej córce, Patrycji Markowskiej. Rodzinny duet od czasu do czasu koncertuje razem. Nie brakuje też wspólnych zdjęć i nagrań w mediach społecznościowych.

Nieco rzadziej muzyk pokazuje się z młodszym bratem, Rafałem Markowskim. Jest między nimi pięć lat różnicy. Kim jest brat lidera Perfectu? Jest dobrze znany w hierarchii kościelnej. Nie każdy z fanów o tym wie. Dla wielu będzie to zaskoczeniem.

Brat Grzegorza Markowskiego jest biskupem

Grzegorz Markowski ma brata biskupa. Jest nim Rafał Markowski dobrze znany w kręgach kościelnych. To polski duchowny katolicki, a także doktor habilitowany nauk teologicznych, habilitację otrzymał w 2014 roku. Od 2013 roku pełni funkcję biskupa pomocniczego warszawskiego.

Zobacz także: Zaskakujące, komu Blanka podziękowała za awans. To powiedziała o Polsce

Rafał Markowski święcenia biskupie przyjął 7 grudnia 2013 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Pełni funkcję wikariusza generalnego w archidiecezji warszawskiej. Zajmuje się sprawami finansowymi, administracyjno-gospodarczyki, a także inwestycyjnymi.

Oprócz tego brat Grzegorza Markowskiego zarządza diecezjalnym Caritasem. Siedem lat temu był ambasadrem Światowych Dni Młodzieży.

Relacje biskupa z muzykiem

Choć poszli w dwie zupełnie inne strony, bracia Markowscy mają bardzo dobre relacje. W przeszłości mieli słaby i sporadyczny kontakt. Dopiero od niedawna dużo rozmawiają.

To nasz patron i autorytet, promyczek, oparcie we wszystkim. Rafał kocha ludzi i ma dla nich łaskawe spojrzenie – cytuje Grzegorza „Interia”.

Zobacz także: Przedłużamy majówkę w Radiu Złote Przeboje [KONKURS]

Z kolei młodszy brat, Rafał, również nie szczędzi muzykowi komplementów. Szczerze ocenia miłość, jaką jego starszy brat darzy swoją ukochaną.

Kiedy patrzę, jak Grzegorz kocha swoją żonę Krystynę i córkę Patrycję, to mi tym imponuje. To miłość, która zapomina  o sobie, jest ofiarna, bezinteresowna, chociaż nie jest sielanką

Fot. Mateusz Jagielski/East New

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *