Eurowizja 2023: Edyta Górniak żąda przeprosin.
Strona Główna > Edyta Górniak nie zgadza się na hejt: „Jesteście winni mi przeprosiny”

Edyta Górniak nie zgadza się na hejt: „Jesteście winni mi przeprosiny”

Edyta Górniak coraz bardziej traci cierpliwość do swoich fanów. Wszystko przez krytykę w jej kierunku po ogłoszeniu zwycięzcy tegorocznych preselekcji do Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Padły ostre słowa ze strony wokalistki.

Widzowie sprzeciwiają się werdyktowi jury w tegorocznych preselekcjach do Eurowizji

Polskie preselekcje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji zakończyły się w tym roku w atmosferze skandalu. Wszystko przez wynik głosowania. Decyzją jury naszą reprezentantką została Blanka z piosenką „Solo”. Publiczność zdecydowała jednak inaczej. Głosami widzów wygrał młody wokalista Jann z piosenką „Gladiator”. Jednak nie jemu jest dane w tym toku reprezentować nasz kraj, a jego fani dalej nie mogą pogodzić się z tą decyzją. Widzowie obwiniają organizatorów konkursu o złamanie regulaminu, niejasny sposób głosowania oraz ujawnienie dokładnego rozkładu głosu widzów, oraz jurorów z kilkudniowym opóźnieniem. W sieci znajduje się również petycja, w której fani domagają się rezygnacji Blanki. Nieprzychylne zarzuty padły również pod adresem Edyty Górniak. Wokalistka odpowiedzialna za nasz najlepszy wynik na Eurowizji była w tym roku przewodniczącą jury.

Edyta Górniak broni się przed hejtem fanów i żąda przeprosin

Edyta Górniak postanowiła zabrać głos i odpowiedzieć na falę hejtu skierowaną w jej stronę. Zdaniem artystki to wynik działań antychrysta i wynik poczucia niskiej wartości osób, które ją atakują. Jak przyznała wokalistka w wywiadzie z gazetą „Party”:

Nie wiedziałam, kto jest faworytem widzów, nie chciałam się niczym sugerować, wręcz nie chciałam słyszeć utworów wcześniej, chciałam mieć pierwsze, czyste, skojarzenie. Słyszałam tylko fragmenty prób.

W ostatnich dniach fala goryczy się przelała. Edyta Górniak postanowiła odciąć się od konkursu teraz i na przyszłe lata. To zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę, że w 1994 roku to właśnie ona osiągnęła największy sukces ze wszystkich, śpiewając piosenkę „To nie ja”. Edyta Górniak zajęła zdecydowane stanowisko w tej sprawie na swoim Instagramie:

Jeśli chodzi o projekt Eurovision, straciłam do wszystkich zaufanie. Choćby zmieniano i poprawiano regulamin, nigdy więcej nie dotknę tego tematu. Widziałam, co działo się w zeszłym roku, widziałam także, co ludzie zrobili, kiedy pojechał Rafał. I teraz znów jest to samo. Czuję się jak tarcza, którą ktoś wypożyczył i postawił sobie przed drzwiami. Temat jest dla mnie zamknięty

W związku z zaistniałą sytuacją wokalistka jest smutna i rozgoryczona zachowaniem swoich fanów. Uważa, że osądy w jej stronę są niesprawiedliwie, a ci, którzy kierują w jej stronę takie słowa, są jej winni przeprosiny:

Nie chce fanów, którzy w głębi serca wiedzą, że NIE mogłabym czegoś takiego zrobić i że nie byłam osobą decydującą w ostatecznym wyniku – a i tak sieją nienawiść tutaj, bo tutaj łatwiej im dotrzeć niż do instytucji. Jesteście niesprawiedliwi i Ty dobrze o tym wiesz. I jesteście winni PRZEPROSINY – i mnie i mojemu Synowi za nękanie, absurdalne! metkowanie i pochopne bezmyślne w jakimś amoku podejrzenia. Tyle w temacie. Przekaż kolegom. Pokój Tobie.

Edyta Górniak nadal wierzy, że wybór zwyciężczyni był dobrą decyzją i uważa, że Blanka z piosenką „Solo” ma szansę podbić światowe rynki muzyczne.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *