Edyta Górniak i Sound'n'Grace wykonali poruszający cover przeboju "Hallelujah" dla Ukrainy [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Edyta Górniak i Sound’n’Grace wykonali poruszający cover przeboju „Hallelujah” dla Ukrainy [WIDEO]

Edyta Górniak i Sound’n’Grace wykonali poruszający cover przeboju „Hallelujah” dla Ukrainy [WIDEO]

Za nami wyjątkowy charytatywny koncert „Stay Together – Nie Bądź Obojętny”, który odbył się w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. Na scenie wystąpili między innymi Kasia Kowalska, zespół Ira, Edyta Górniak oraz zespół Sound’n’Grace.

Koncert „Stay Together – Nie Bądź Obojętny”

Polskie i ukraińskie gwiazdy muzyki wystąpiły na charytatywnym wydarzeniu. Na scenie wystąpili między innymi Kuba Badach, Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Kayah, IRA, Jan Borysewicz, Muniek i Przyjaciele, Sound’N’Grace oraz Jamala, Jerry Heil, Nastia Kamenskih i Julia Belei. W trakcie koncertu emitowane były specjalne materiały wideo przedstawiające przejmujące historie Ukraińców, którzy ucierpieli w wyniku wojny.

Edyta Górniak już niejednokrotnie zaskakiwała swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podczas koncertu „Stay Together – Nie Bądź Obojętny”. Wraz z zespołem Sound’n’Grace wykonałą utwór z repertuaru Leonarda Cohena. Ich występ możecie zobaczyć poniżej.

Edyta Górniak: Od Eurowizji do gwiazdy TVP

Edyta Górniak ma na koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku. Edyta Górniak poinformowała ostatnio, że po ośmiu latach fani w końcu doczekają się nowej płyty! Data premiery jest owiana wielką tajemnicą. Album powstawał w Stanach Zjednoczonych, we współpracy z amerykańskimi producentami z Nashville.

Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę „To nie ja” do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.

Edyta przez kilka edycji była jurorką w programie „The Voice Of Poland”. W 2022 roku zrezygnowała z udziału w talent show, gdy do jury dołączyła Justyna Steczkowska.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *