Filmy, które warto obejrzeć w Halloween » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Filmy, które warto obejrzeć w Halloween

Filmy, które warto obejrzeć w Halloween

31 października jest dniem, w którym wszyscy lubimy poczuć dreszczyk emocji. Poniżej przedstawiamy zestawienie różnorodnych filmów – zarówno takich, które przyprawią was o dyskomfort, sprawią, że z przerażenia będziecie mieli ochotę schować się pod kołdrę, jak i tych stanowiących idealną rozrywkę dla całej rodziny. Jedno jest pewne – każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie!

„Frankenstein”

Adaptacja wydanej w 1818 roku książki Mary Shelley to klasyka gatunku, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Jest schyłek wieku XVIII, kiedy załoga statku bierze na pokład na wpół obłąkanego rozbitka. Mężczyzna rozpoczyna opowieść o przeprowadzonym przez siebie eksperymencie, w wyniku którego życie otrzymał potwór mający jeden cel – zemstę.

„Dom, który zbudował Jack”

Film, którego reżyserem jest Lars von Trier, to propozycja dla mniej wrażliwych osób, które ukończyły już osiemnaście lat.

Na ekranie poznajemy kilkanaście lat z życia słynącego z perfekcjonizmu seryjnego mordercy, który w swoich zabójstwach widzi nic innego jak dzieła sztuki.

„Może pora z tym skończyć”

Młoda kobieta udaje się wraz ze swoim chłopakiem do domu jego rodziców. Nie wie jeszcze, że wyprawa zweryfikuje wszystko, co do tej pory wiedziała o sobie samej i otaczającym ją świecie.

Film w reżyserii Charliego Kaufmana to propozycja dla osób, które nie są fanami wyskakujących zza rogu potworów i widoku zakrwawionych kończyn odcinanych piłą maszynową. „Może pora z tym skończyć” nie przyprawi was o zawał serca, ale zasieje prawdziwy niepokój, który będziecie odczuwać nawet po zakończeniu seansu.

„Pogromcy duchów”

Jeśli w horrorach szukacie również elementów komediowych, podczas tegorocznego halloweenowego seansu powinniście postawić właśnie na „Pogromców duchów”.

Na skutek cięcia funduszy trzech doktorów parapsychologii postanawia założyć firmę zajmującą się zwalczaniem zjawisk paranormalnych. Już wkrótce ich misją staje się uratowanie Nowego Jorku przed zagrażającymi mu potworami.  

„Gnijąca panna młoda”

Słynna animacja Tima Burtona to idealny pomysł na seans dla całej rodziny.

Akcja filmu ma miejsce w małym wiktoriańskim miasteczku, w którym dwie rodziny przygotowują się do mającego złączyć ich rody aranżowanego ślubu. Pan młody jednak, po będącej serią niepowodzeń próbie generalnej, udaje się do ponurego lasu, gdzie przypadkiem zaręcza się z… zombie.

„Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną”

FBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Teresy Banks. Nic nie idzie jednak tak, jak powinno – podczas dochodzenia znika jeden ze śledczych. Wszystko wskazuje na to, że zabójca może zaatakować ponownie…

Powstały w 1992 roku prequel kultowego serialu „Twin Peaks” opowiada o wydarzeniach, które doprowadziły do zabójstwa nastoletniej Laury Palmer.

„Egzorcyzmy siostry Ann”

„Egzorcyzmy siostry Ann” są tytułem, który już od kilku dni możecie oglądać w polskich kinach. To historia zakonnicy, pierwszej kobiety, która rozpoczyna szkolenie na egzorcystkę. Wkrótce okazuje się, że jest jedyną osobą, która może uratować ludzkie dusze od przerażającego demona.

„Lśnienie”

Jack wyjeżdża wraz z rodziną do odciętego od świata hotelu, w którym podejmuje pracę dozorcy. Sielanka przeradza się jednak w koszmar, gdy syn stróża odkrywa, że pensjonat zamieszkują duchy, a samego Jacka zaczynają nawiedzać wizje…

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *