"Harry Potter i przeklęte dziecko": Prace nad filmem są na bardzo wczesnym etapie. Co wiemy?
Strona Główna > „Harry Potter i przeklęte dziecko”: Prace nad filmem są na bardzo wczesnym etapie. Co wiemy?

„Harry Potter i przeklęte dziecko”: Prace nad filmem są na bardzo wczesnym etapie. Co wiemy?

Filmowa adaptacja „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka” może wkrótce stać się rzeczywistością dla fanów serii o Harrym Potterze. Brytyjski tabloid The Sun powołał się na źródła, które twierdzą, że Warner Bros, studio odpowiedzialne za serię Wizarding World, rozważa adaptację dwuczęściowej sztuki jako kontynuacji kultowej serii. Studio wcześniej wstrzymało projekt ze względu na szeroko zakrojone prace nad serią „Fantastyczne zwierzęta”, ale podobno prace nad nim zostały wznowione. Czy zobaczymy aktorów z poprzednich części?

Czy Warner Bros. pracuje nad filmem „”Harry Potter i przeklęte dziecko”?

Minęło 12 lat, od premiery ostatniego filmu o Harrym Potterze „Insygnia Śmierci, część 2”. Od tego czasu Warner Bros wyprodukowało trzy prequele „Fantastycznych zwierząt” napisane przez JK Rowling, które miały być pięcioczęściową serią spin-off. Jednak po słabych wynikach kasach zeszłorocznych „Sekretów Dumbledore’a”, przyszłość tej serii wygląda niepewnie w studiu.

Według doniesień magazynu The Sun w planach jest adaptacja sztuki teatralnej „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, która miała premierę na West Endzie w 2016 roku. Historia zaczyna się od epilogu 19 lat później pod koniec Insygniów Śmierci i śledzi przygody synów Harry’ego i Draco Malfoyów Albus i Scorpius, którzy stają się bliskimi przyjaciółmi.

W tym momencie prace są na bardzo wczesnym etapie i trwają rozmowy o tym, jaki najlepiej obrać kierunek. Marzeniem jest, żeby do obsady wróciły główne gwiazdy, w tym Daniel Radcliffe, ale do tego jeszcze daleko. Każdy, kto pracuje przy świecie Harry’ego, chciałby powrotu Daniela, ale najpierw muszą naprawdę dobrze ułożyć plan działania: ile to dokładnie ma być filmów, jak rozpisać scenariusze i budżety. Producenci mają nadzieję, że uda się nakręcić dwa filmy

„Przeklęte dziecko” zostało docenione za imponującą produkcję sceniczną, z magicznymi efektami i oszałamiającą scenografią, a także za świetne występy obsady. Jednak spotkał się również z krytyką za odejście od niektórych ustalonych tradycji i charakterystyk serii o Harrym Potterze.

Fani oryginalnej serii wątpią, czy Przeklęte Dziecko można przekształcić w wartościową serię filmową, ponieważ fabuła nie jest wystarczająco mocna.

„Harry Potter: Powrót do Hogwartu”

Przypominamy, że w 2021 roku po 20 latach obsada „Harry’ego Pottera” powrócili do Hogwartu na wyjątkowe spotkanie po latach. Gwiazdy uwielbianej serii Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson ponownie spotkały się z innymi członkami obsady i filmowcami ze wszystkich ośmiu filmów, aby powspominać i świętować 20. rocznicę premiery pierwszego filmu z serii, „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Odcinek specjalny dostępny jest na HBO MAX.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *