Koronacja Karola III. Polica aresztowała demonstrantów
Strona Główna > Incydent przed koronacją Karola III. Policja aresztowała demonstrantów

Incydent przed koronacją Karola III. Policja aresztowała demonstrantów

Koronacja Karola III to wielki dzień w Wielkiej Brytanii. Monarchia ma nie tylko wielu zwolenników, ale również przeciwników, którzy zorganizowali manifestacje. Policja aresztowała protestujących na ulicach Londynu.

Incydent na ulicach Londynu przed koronacją Karola III. W sobotę rano (6 maja), policja aresztowała przeciwników monarchii. Mimo, że wiele osób godzinami czeka na pojawienie się króla na ulicach miasta, inni są przeciwni wielowiekowej tradycji.

Zobacz także: Kuriozalne ceny w Londynie! Tyle zarobią puby na koronacji

Przeciwnicy monarchii rozpoczęli protesty. Wyszli na ulice z banerami oraz w charakterystycznych żółtych czapkach i koszulkach. Na wielu z nich można zobaczyć czarne napisy: „To nie mój król”, „Znieść monarchię”, „Ten kraj jest nasz” czy „Sprywatyzować ich”.

(Photo by SEBASTIEN BOZON / AFP)

W dniu koronacji zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Prowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska.

Protesty w Londynie

Protesty zapowiedziała antymonarchistyczna grupa Republic. Wiadomo, że zatrzymano również kilkoro jej członków. Aresztowany miał być także Graham Smith, szef organizacji. Policja nie potwierdziła jednak tych doniesień.

Zobacz także: Londyn przed koronacją Karola III. Ten budynek zapiera dech [ZDJĘCIA]

W mediach społecznościowych pojawiły się jednak zdjęcia, na których widać, jak Smith siedzi na chodniku w otoczeniu policjantów.

W dniu koronacji zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Prowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska.

Komunikat londyńskiej policji

Wcześniej Smith zapowiadał, że tysiące przeciwników króla wyjdzie na ulice w dniu koronacji Karola III. Wyjawił, że protestujący będą poruszać się wzdłuż trasy parady, którą następca tronu będzie jechał do Opactwa Westminsterskiego i z powrotem.

Zobacz także: Koronacja Karola III. Niewiarygodne, ile waży jego korona

Policja poinformowała, że „w centrum Londynu trwa poważna operacja policyjna”. – Dokonaliśmy szeregu aresztowań w rejonie Carlton House Terrace. Osoby te zostały zatrzymane w związku z podejrzeniem naruszenia porządku publicznego – czytamy w komunikacie.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *