Koronacja Karola III. Data, godzina, oficjalne zaproszenie
Strona Główna > Szczegóły koronacji Karola III. Umieścili to na oficjalnym zaproszeniu

Szczegóły koronacji Karola III. Umieścili to na oficjalnym zaproszeniu

Kiedy koronacja Karola III? Jak będzie przebiegała uroczystość? Oto szczegóły koronacji króla Karola III. Przedstawiamy datę, godzinę, a także oficjalne zaproszenie na koronację opublikowane przez brytyjską rodzinę królewską.

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie zaplanowano z wyjątkową starannością. Zadbano o najmniejsze szczegóły, które uświetnią historyczną uroczystość. Kiedy koronacja Karola III? Jak wygląda oficjalne zaproszenie na wydarzenie? Poznajcie szczegóły!

Zobacz także: Wielki skandal w rodzinie królewskiej. To Karol III powiedział do Camilli

W dniu koronacji Karola III zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Poprowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska. Do usłyszenia 6 maja!

Koronacja Karola III – data, godzina

Koronacja Karola III, następcy Elżbiety II zaplanowana jest na pierwszy weekend maja. Król Karol III oficjalnie zasiądzie na tronie 6 maja 2023 roku.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 czasu polskiego (11:00 czasu lokalnego) w Opactwie Westminsterskim w Londynie. To miejsce nie jest przypadkowe, podobne uroczystości odbywają się tam od 900 lat zgodnie z poszanowaną tradycją.

Zobacz także: Zobaczył ten strój i zamarł. Wtedy William zakochał się w Kate

Ceremonia ma potrwać trzy godziny. Poprowadzi ją arcybiskup Canterbury.  Według przekazanych informacji, król Karol III przybędzie do kolegiaty św. Piotra w Westminsterze w uroczystej procesji. Wyruszy z Pałacu Buckingham. Następnie, po ceremonii członkowie rodziny królewskiej wrócą w procesji do pałacu.

W dniu koronacji Karola III zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Poprowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska. Do usłyszenia 6 maja!

Zaproszenie na koronację Karola III

W sieci pojawiło się oficjalne zaproszenie na koronację Karola III. Początkowo jego fragment, a następnie projekt zaprezentowano na oficjalnym profilu na Instagramie rodziny królewskiej.

2000 zaproszonych gości na nabożeństwo koronacyjne w Westminster Abbey otrzyma spersonalizowane zaproszenie, które zostało pięknie wykonane ręcznie przez małą ekipę kaligrafów.

Zobacz także: Karol III dostał prezent od papieża. Jest bardzo osobisty

Zaproszenie na koronację Karola III zostało zaprojektowane przez Andrew Jamiesona. Oto, co na nim umieszczono. – Zaproszenie przedstawia motyw Zielonego Człowieka, starożytnej postaci z brytyjskiego folkloru, symbolizującej wiosnę i odrodzenie, aby uczcić nowe panowanie – czytamy.

Ramiona Ich Wysokości, emblematyczne kwiaty Wielkiej Brytanii oraz brytyjska łąka z dziką przyrodą są zawarte w projekcie, który został ręcznie malowany akwarelami i gwaszami, oraz zostanie odtworzony i wydrukowany na karcie z recyklingu, ze złotą folią, dla 2000 zaproszonych gości.

Ładne?

W dniu koronacji Karola III zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Poprowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska. Do usłyszenia 6 maja!

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *