Kuriozalne ceny w Londynie! Tyle zarobią puby na koronacji Karola III » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kuriozalne ceny w Londynie! Tyle zarobią puby na koronacji Karola III

Kuriozalne ceny w Londynie! Tyle zarobią puby na koronacji Karola III

Już jutro, 6 maja, koronacja Karola III! Wydarzenie przyciągnie tłumy gapiów na ulice Londynu, ale też do pubów! Na kilka dni przed koronacją ceny w stolicy Wielkiej Brytanii poszły w górę.

Niewiarygodne, ile puby zarobią na koronacji Karola III. Chodzi oczywiście o londyńskie lokale, które 6 i 7 maja wypełnią się klientami po brzegi. Każdy kto zechce świętować koronację nowego monarchy z kuflem w dłoni, musi liczyć się z wysokimi cenami. To świetny biznes, który wspiera także państwo!

Zobacz także: Wielki skandal w rodzinie królewskiej. To Karol III powiedział do Camilli

Ceny w Londynie poszybowały górę tuż przed koronacją, jak informuje „Rzeczpospolita”, Władze dołożyły starań, by lokalni przedsiębiorcy skorzystali na wydarzeniu jakim jest koronacja Karola III.

Z tej okazji poniedziałek 8 maja ogłoszono dniem wolnym od pracy. Wydłużono też godziny, w których dozwolona jest sprzedaż alkoholu.

W dniu koronacji Karola III zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Poprowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska. Do usłyszenia 6 maja!

Londyńskie puby zarobią na koronacji Karola III

W stolicy Wielkiej Brytanii będzie można wznieść toast za zdrowie Karola III w określonych godzinach. Władze zdecydowały, że puby mogą sprzedawać alkohol od godz. 11:00 do 23:00. Potrwa to przez cały długi weekend od 5 do 8 maja.

Zobacz także: Roxie Węgiel zataiła to przed rodzicami. Byli w szoku

Według szacunków, puby zarobią sporą sumę na wydłużonych godzinach sprzedaży alkoholu. Wolny poniedziałek również przyczyni się do większej sumy. Oczekuje się, że londyńskie puby dodatkowo zarobią aż 350 milionów funtów!

Co ciekawe, Heineken wyliczył, że Brytyjczycy i przyjezdni, wypiją w ciągu kilku dni aż 17 mln litrów piwa! Londyn słynie z wysokich cen, jednakże teraz, turyści z pewnością mogą liczyć, że wydadzą jeszcze więcej pieniędzy podczas wypadu na koronację Karola III.

Zobacz także: Wielkie rozczarowanie. Sara James nie tak to sobie wyobrażała

Puby w Londynie można spotkać niemalże na każdym kroku. W tym mieście jest ich aż kilkanaście tysięcy. Każdy jest inny i przyciąga swoim urokiem nie tylko lokalnych mieszkańców, ale też turystów.

Warto dodać, że pierwsze puby powstały tam jeszcze w średniowieczu. Wtedy mówiono na te lokale „public house”. Dopiero później nazwę skrócono do „public”, a obecnie mówi się po prostu „pub”.

W dniu koronacji Karola III zapraszamy na program specjalny na antenie Radia Złote Przeboje. Poprowadzi go od 11:00 Marzena Rogalska. Do usłyszenia 6 maja!

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *