Jak tanio latać samolotami? Najlepsze sposoby » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak tanio latać samolotami? Najlepsze sposoby

Jak tanio latać samolotami? Najlepsze sposoby

Samolotem można dotrzeć niemal wszędzie. Tanie latanie to jednak sztuka. Jeśli ktoś planuje na ostatnią chwilę podróż za granicę w drugiej połowie lata, można jeszcze znaleźć loty w całkiem niskich cenach. Opcji last minute w tym sezonie raczej już nie ma, jednak zdarzają się promocje.

W promocyjnych cenach bilety lotnicze mogą kosztować nawet poniżej 100 złotych. Doświadczeni podróżnicy chętnie zdradzają swoje sposoby na oszczędzanie na lotach za granicę.

Zobacz także: Dziennik z podróży w Radiu Złote Przeboje

Jak tanio latać? To musisz wiedzieć przed podróżą samolotem

Jednym z rozsądnych ruchów jest wybór dnia lotu nie w weekend, a w środku tygodnia, na przykład we wtorek, środę lub czwartek, gdy ceny są znacznie niższe. Powód? Wówczas ruch jest zdecydowanie mniejszy. Najpopularniejsze dni na podróż to oczywiście weekendowe – sobota i niedziela. Wtedy za loty płacimy najwięcej.

Zobacz także: Nieprawdopodobne, co zrobił Panasewicz! Owsiak nie wytrzymał

Żeby było taniej, urlop można zacząć już w czwartek, weekend spędzić za granicą, a wrócić, również taniej, na przykład we wtorek. Taki „city break” to czysta przyjemność!

Kolejny sposób na obniżenie kosztów to zmiana trasy – z bezpośredniego lotu na podróż z przesiadką. Takie podróżowanie może być nawet cztery razy tańsze niż rejs regularnymi liniami, choć oczywiście wyprawa nieco nam się wtedy wydłuży.

Zobacz także: Madonna odwiedziła Beyoncé! Historyczne spotkanie po koncercie

Posłuchaj podcastu „Sprawdzone środy” o tanich podróżach samolotem na zloteprzeboje.pl:

Kierunki najchętniej oblegane w sierpniu to wciąż ciepłe rejony południa Europy, jak Hiszpania czy Grecja, a także Wyspy Kanaryjskie. Z drugiej strony, rośnie zainteresowanie krajami skandynawskimi, bałtyckimi oraz innymi niż Londyn miastami Wielkiej Brytanii.