Kazik Staszewski zmaga się z chorobą. Podejrzewa raka mózgu
Strona Główna > Kazik Staszewski zmaga się z ciężką chorobą. Podejrzewał raka mózgu

Kazik Staszewski zmaga się z ciężką chorobą. Podejrzewał raka mózgu

Kazik Staszewski zdobył się na chwilę szczerości i opowiedział o swoim zdrowiu. Wokalista podejrzewał u siebie rak mózgu. Diagnoza okazała się jednak zupełnie inna.

Narastający dramat Kazika Staszewskiego

Kazik Staszewski w wywiadzie opowiedział o swoich problemach zdrowotnych. Już rok temu artyście było ciężko. W związku z utratą głosu był zmuszony odwołać koncerty z zespołem Kult. Jak się okazuje, był to dopiero początek jego trudnej relacji ze zdrowiem.

Kazik Staszewski chory. Myślał, że to rak mózgu

Nikt nie ma wątpliwości, że Kazik Staszewski jest żywą legendą polskiego rocka. W tym roku artysta wraz z zespołem Kult obchodzi 40-lecie istnienia na scenie. Kazik Staszewski niedawno w rozmowie z Marcinem Mellerem opowiedział o zmaganiach z chorobą. Wszystko zaczęło się od pisku w uszach. Wokalista zauważył to, gdy był na swojej działce, gdzie było przenikliwie cicho. Dzięki temu mógł zobaczyć niepokojące objawy. Pierwsze skojarzenie w jego głowie to był rak. Artysta podjął się szeregu badań, które miały wyjaśnić przykrą dolegliwość.

Kariera Kazika Staszewskiego pod znakiem zapytania

Diagnoza jednak okazała się inna. Kazik Staszewski powoli zaczął tracić słuch. Tak wspominał to wydarzenie w rozmowie:

Rano wyszedłem na ganek, tak słyszę, że pisk jest taki, w mieście nie zwracałem uwagi na to i ten pisk jest ciągle i ten pisk jest do dzisiaj. Najpierw zwalałem, na karb, że mam raka mózgu.

Wokalista ma ubytek słuchu 70% w jednym uchu, a w drugim 40%. Teraz wokalista nosi aparaty słuchowe, dzięki któremu dalej może koncertować. Kazik nie traktuje jednak swojej choroby jak wyroku kończącego jego karierę. Jak przyznał jakiś czas temu w wywiadzie dla telewizji TVN24:

Mi lekarze oczywiście również to samo powiedzieli: zmienić pracę, przestać pracować w hałasie, ale co ja miałbym innego robić? 

Kazik Staszewski nie jest jedynym muzykiem, który zmaga się z utratą słuchu. Wielu muzyków, którzy pracują w dużym natężeniu decybeli, cierpi na to schorzenie. Właśnie z tego powodu w 2016 roku Brian Johnson z AC/DC zrezygnował z występów Do kontynuowania dalszej kariery były mu potrzebne specjalne wkładki, które poprawiałyby mu słuch.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *