Keanu Reeves ma swój zespół. Zagrał pierwszy raz od 20 lat!
Strona Główna > Keanu Reeves ma swój zespół. Zagrał pierwszy raz od 20 lat!

Keanu Reeves ma swój zespół. Zagrał pierwszy raz od 20 lat!

Keanu Reeves to jeden z najsłynniejszych aktorów na świecie. Oprócz kariery filmowej ma na swoim koncie również występy w zespole Dogstar. Po 20 latach grupa wystąpiła z basistą Keanu Reevesem. Oto nagranie z koncertu.

Keanu Reeves zrobił wielką karierę jako holywoodzki aktor. Wystąpił m.in. w filmie „Matrix”, „John Wick”, „Niebezpieczne związki”, „47 roninów”, „Kto tam?” czy „Adwokat diabła”. Jego działalność jest dobrze znana w branży filmowej. Aktor jest nie tylko odtwórcą słynnych ról, ale także producentem, filantropem czy muzykiem. O ostatniej z pasji gwiazdora wie niewiele osób!

Zobacz także: Sam Smith odwołał koncert na Orange Warsaw Festival. Jest zastępstwo!

Keanu Reeves i zespół Dogstar

Keanu Reeves karierę muzyczną rozpoczął w latach 90. Założył wtedy grupę Dogstar grającą alternatywnego rocka. Jaką rolę pełni w nim gwiazdor? Jest basistą kapeli, a także zdarza mu się śpiewać chórki.

Wiesz, zaczęliśmy w garażu, a potem zaczynasz pisać piosenki, a potem mówisz: „Wyjdźmy i zagrajmy je!”, A potem mówisz: „Jedźmy w trasę!” i wtedy… grasz – wspominał Keanu w programie Jimmy’ego Fallona.

Zobacz także: Jej utwory znał każdy. Dziś Shazza walczy z nowotworem

Grupa Dogstar powstała w 1991 roku. Na rynku działała do 2002 roku. Później zawiesiła działalność, jednak zdobyła sławę dzięki karierze kanadyjskiego aktora. Po latach muzycy wznawiają przygodę ze sceną. Mają też za sobą pierwszy koncert!

Reaktywacja grupy Dogstar

27 maja wystąpili na festiwalu BottleNeck, jak podaje „Teraz Muzyka”. To pierwszy koncert kapeli od października 2002 roku. Publiczność mogła usłyszeć stare piosenki, a także… nowości! Utwory mają trafić na trzeci studyjny album Dogstar. Dwa poprzednie to „Our Little Visionary” z 1996, a także „Happy Ending” z 2000 roku.

Zobacz także: Tak wygląda dziś zapomniana siostra Michaela Jacksona. Od lat żyła w jego cieniu

Oprócz Keanu Reevesa na scenie występują: Robert Mailhouse, Gregg Miller i Bret Domrose. Początkowo zespół nosił nazwę Small Fecal Matter. Później twórcy zmienili ją na BFS (Big Fu**ing Sh*t). Nazwę Dogstar zaproponował Mailhouse. Zainspirował się treścią książki znalazł nazwę w książce „Sexus” autorstwa Henry’ego Millera.