Maciej Maleńczuk o satanizmie i romansach: "Już dawno temu sprzedałem duszę" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Maciej Maleńczuk o satanizmie i romansach: „Już dawno temu sprzedałem duszę”

Maciej Maleńczuk o satanizmie i romansach: „Już dawno temu sprzedałem duszę”

Maciej Maleńczuk w obszernym wywiadzie udzielonym Plejadzie opowiedział m.in. o satanizmie i stosunku do Kościoła Katolickiego. Wypowiedział się też na temat sprawy Kamilka z Częstochowy. Nawiązał również do swoich romansów.

Maciej Maleńczuk w wywiadzie opublikowanym w Plejadzie został zapytany o to, czy dokonał apostazji. Artysta odparł, że nie jest mu ona do niczego potrzebna, bo w gruncie rzeczy, jest głęboko wierzącym katolikiem.

„Mój satanizm jest najgłębszą formą katolicyzmu. Czym ta religia byłaby bez Lucyfera? Na kogo zrzucane byłyby wszystkie winy? Skoro zbuntował się on przeciwko Bogu, zszedł na ziemię i przyniósł ludziom światło, to można go wyznawać czy nie? Ja już dawno temu sprzedałem duszę diabłu” – powiedział muzyk.

Czytaj też: Vito Bambino o gorzkim wspomnieniu z dzieciństwa. Tego nie chce dla swojego syna

Pod koniec maja w Sopocie Maciej Maleńczuk będzie świętował 40-lecie pracy artystycznej. W tym kontekście artysta opowiedział w wywiadzie, że ze sceny chciałby się odnieść do wydarzeń z Częstochowy, gdzie brutalnie znęcano się nad kilkuletnim Kamilkiem, który finalnie zmarł w szpitalu.

„Wszyscy wykorzystują tę tragedię do celów politycznych. Może warto zastanowić się nad czymś innym… Przecież w tym mieszkaniu, w którym skatowany został ośmioletni Kamil, mieszkały dwie rodziny. Czworo dorosłych i ośmioro dzieci. Stawiam tezę, że ci ludzie żyli z 500+, czyli właśnie z tych dzieci. I, niestety, tak właśnie sponsoruje się patologię w naszym kraju” – powiedział Maleńczuk.

Artysta dodał, że chciałby ze sceny wspomnieć przyjaciół i wrogów, a także kobiety, które spotkał na swoją drodze, w tym swoją żonę, która jest jego przyjaciółką.

Maleńczuk zapytany, czy więcej w życiu stracił przez nałogi czy kobiety, odparł bez wahania, że zdecydowanie przez to drugie. -Zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym” – powiedział. „Nieudany romans może zrujnować człowiekowi życie” – stwierdził.

Czytaj też: Muniek Staszczyk pokazał żonę na Instagramie. „Święta kobieta”

Maciej Maleńczuk: kariera

Maciej Maleńczuk urodził się w 1961 roku. W 1981 roku skazano go na dwa lata więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej. Po wyjściu na wolność grywał na gitarze i komponował piosenki. Występował jako uliczny muzyk. Jego kariera ruszyła z kopyta, gdy w 1986 roku został zaproszony do zespołu Püdelsi. Przez lata był jego wokalistą. Rozwijał też karierę solową. W tym roku Maciej Maleńczuk obchodzi 40-lecie pracy artystycznej.

Czytaj też: Tina Turner błyszczała na największych scenach świata. W czterech ścianach przechodziła piekło

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *