Maciej Musiał w manewrach wojskowych. Spotka się z przywódcami NATO » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Maciej Musiał w manewrach wojskowych. Spotka się z przywódcami NATO

Maciej Musiał w manewrach wojskowych. Spotka się z przywódcami NATO

To nie pomyłka! Aktor Maciej Musiał weźmie udział w manewrach wojskowych, spotka się z przywódcami NATO i odwiedzi miejsca kluczowe dla Sojuszu Północnoatlantyckiego.

O swojej współpracy z NATO Maciej Musiał poinformował na swoim profilu na Instagramie.

„Na zaproszenie NATO w ciągu najbliższych kilku miesięcy spotkam się z przywódcami Sojuszu Północnoatlantyckiego, odwiedzę najważniejsze miejsca i wydarzenia, z nim związane. Będę też uczestniczyć w wojskowych manewrach” – napisał aktor.

Zobacz też: Ewa Minge przerażona. „Uprawiają prostytucję, podając się za modelki”

Okazuje się, że Maciej Musiał bierze udział w kampanii NATO „Protect the Future” („Chroń przyszłość”). Jej celem jest promowanie wiedzy na temat NATO wśród młodego pokolenia.

„Po co? Żeby przybliżyć Wam działania NATO. A także pokazać siłę i jedność sojuszu, który jest potężna gwarancją bezpieczeństwa Polski” – napisał aktor na Instagramie.

Maciej Musiał pokazał też fotografię swojego dziadka. „Na ostatnim zdjęciu jest mój dziadek. Wielki patriota, który uważał naszą obecność w NATO za kluczową dla Polski. Myślę, że bardzo by się cieszył, że biorę udział w takim projekcie. To dla mnie wielkie wyróżnienie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę brać udział w takiej akcji” – napisał aktor w swoim poście.

Zobacz też: Roksana Węgiel gwiazdą ukraińskiej produkcji! Będzie bohaterką filmu „Mavka i strażnicy lasu”

Kim był dziadek Macieja Musiała?

Dziadek Macieja Musiała od strony matki, Marian Markiewicz, był weteranem II wojny światowej, żołnierzem AK (ps. „Maryl”) oraz jednym z żołnierzy wyklętych. Uczestniczył w akcji „Burza” w Wilnie. Został odznaczonym Krzyżem Walecznych, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Armii Krajowej oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Marian Markiewicz zmarł w 2022 roku. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Głubczycach.

Zobacz też: Vito Bambino o gorzkim wspomnieniu z dzieciństwa. Tego nie chce dla swojego syna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *