"Mój przyjacielu”: Przebój Krzysztofa Krawczyka w zupełnie nowej aranżacji w wykonaniu Igo [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Mój przyjacielu”: Przebój Krzysztofa Krawczyka w zupełnie nowej aranżacji w wykonaniu Igo [WIDEO]

„Mój przyjacielu”: Przebój Krzysztofa Krawczyka w zupełnie nowej aranżacji w wykonaniu Igo [WIDEO]

Do Internetu trafiło piąte z kolei video będące zapisem wspaniałych występów i ciekawych interpretacji największych przebojów Krzysztofa Krawczyka, które były częścią koncertów „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Koncerty te odbywały się w ramach sponsorowanej przez markę Żywiec ostatniej trasy Męskiego Grania a Igo zaprezentował piosenkę „Mój przyjacielu” w Żywcu.

Piosenka „Mój przyjacielu” oryginalnie została napisana w latach dziewięćdziesiątych przez Momcilo Bajagića i Gorana Bregovića dla jugosłowiańskiego zespołu Bajaga i Instruktori. Na fali ogromnej popularności muzyki bałkańskiej w 2001 r. doczekała się polskiego tekstu Daniela Wyszogrodzkiego i została singlem promującym album Krawczyk & Bregović „Daj mi drugie życie”.

Utwór odniosł ogromny sukces i stał się kultowym nagraniem wszystkich Polaków. Wykonanie jej przez Igo w Żywcu zrobiło na publiczności wyjątkowe wrażenie, ponieważ tembr głosu artysty momentami jest łudząco podobny do głosu samego Krzysztofa Krawczyka. Wykonanie ma w sobie mnóstwo dynamiki, wspaniałe brzmienie instrumentów dętych i towarzyszą mu żywiołowe oraz pełne entuzjazmu reakcje kilkutysięcznej publiczności.

Zobacz wideo:

Poprzednie cztery videa, które pojawiły się dotychczas w sieci w ramach promocji koncertu i albumu to teledyski „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” braci Kacperczyk, „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Piotra Zioły, „Bo jesteś Ty” Błażeja Króla i Natalii Szroeder oraz „Bezsenni” Miuosha i Marceliny.

Nagranie „Mój przyjacielu” w wykonaniu Igo pochodzi z albumu „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”, będącego muzycznym hołdem dla Ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Płyta jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas serii trzech koncertów Męskiego Grania w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu.

Kultowe piosenki Krawczyka, w nowej oprawie muzycznej przygotowane zostały przez znanego kompozytora, aranżera i producenta muzycznego Wojtka Urbańskiego. Nowe wykonania powstały z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej, które rzucają inne światło na te kultowe kompozycje. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób budują swoim talentem, głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Tę energię ze sceny czuli uczestnicy koncertów a także przebija się ona na samej płycie!\

Na płycie znajdują się wykonania takich artystów jak Maciej MaleńczukBłażej KrólNatalia SzroederIgoKacperczyk, Artur RojekSkubasNatalia GrosiakJareckiBaaschMaciej MusiałowskiPiotr ZiołaJucho. W wersji cyfrowej albumu dodatkowo pojawiają się nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh i Marcelina.

Polecamy również: