Największą zwyciężczynią została Taylor Swift. To ona zgarnęła najwięcej statuetek! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Największą zwyciężczynią została Taylor Swift. To ona zgarnęła najwięcej statuetek!

Największą zwyciężczynią została Taylor Swift. To ona zgarnęła najwięcej statuetek!

MTV Video Music Awards swoją tradycją sięga do początków lat. 80. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczną galę zdominowała Taylor Swift zarówno pod względem nominacji, jak i zdobytych nagród. Z iloma statuetkami wróciła do domu?

Jak co roku amerykańska stacja wyróżnia twórców oraz producentów muzycznych za najlepsze teledyski. Konkurs MTV Video Music Awards składa się z kilkunastu różnych kategorii. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie nagrody za Teledysk Roku, Artystę Roku, Album Roku i Najlepszy Debiut. Zwycięzca zostaje wyłoniony w drodze głosowania internautów.

Na nieco innych zasadach funkcjonują kategorie specjalne, które rozstrzygane są przez profesjonalne jury. Specjaliści biorą pod uwagę szczególne elementy między innymi reżyserię, choreografię, a nawet montaż.

Taylor Swift bije rekordy

Gala MTV 2023 zapisała się w historycznych momentach świata muzyki. Taylor Swift zdobyła w sumie dziewięć statuetek, w tym najbardziej prestiżowe za: najlepszy teledysk i album. Wokalistkę okrzyknięto mianem artystki roku. Podczas tegorocznej edycji pod względem liczby głosów wygrał teledysk „Anti-Hero”. Najlepszą płytą okazała się „Midnights”. Tym samym plasuje się na drugim miejscu dotychczasowych wygranych. Najwięcej statuetek w historii programu zdobyła Beyoncé.

Taylor Swift – „Anti-Hero” / Najlepszy utwór muzyki pop podczas MTV 2023

Zobacz także: Kochały się w nim tysiące kobiet. Patrick Swayze był niekwestionowaną gwiazdą kina

Taylor Swift z roku na rok coraz mocniej wpływa na popkulturę. W branży muzycznej pojawiła się, mając zaledwie 14 lat. Albumy piosenkarki sprzedają się w milionowym nakładzie. Pierwszą statuetkę (za najlepszy teledysk żeński) zdobyła w 2009 roku. Podczas poprzedniej edycji MTV Video Music Awards piosenka „All Too Well: Short Film” została nagrodzona główną wygraną.

Kto jeszcze zgarnął statuetki?

O nagrodę główną walczyli również: Doja Cat z piosenką „Attentio”, Miley Cyrus „Flowers”, Nicki Minaj „Super Freaky Girl”, Olivia Rodrigo „Vampire”, duet Sam Smith i Kim Petras „Unholy” oraz SZA „Kill Bill”.

Zobacz także: To on śpiewał “Take on Me”. Morten Harket kończy 64 lata!

O niej będzie jeszcze głośno! Statuetkę za najlepszy Debiut Roku otrzymała Ice Spice. Amerykańska raperka zasłynęła piosenką „Munch (Feeling’ U)”, która stała się viralem na TikToku. Usłyszeliśmy ją także w duecie z Nicki Minaj w „Barbie World (with Aqua)”.

Święto rapu

Głównym motywem tegorocznej edycji MTV Video Music Awards była 50. rocznica powstania hip-hopu. Na scenie stanęli legendarni artyści Darryl „DMC” McDaniels, Doug E. Fresh, Grandmaster Flash & The Furious Five oraz LL COOL. Szczególnie ważna nagrodą w tym wymiarze okazała się być statuetka za najlepszy utwór Hip-Hop. W tej kategorii wygrała piosenka „Super Freaky Girl” tegorocznej prowadzącej programu, Nicki Minaj.

Zobacz także: Czy Podsiadło będzie mógł zagrać na stadionie w Gdańsku? Pojawiły się komplikacje