Najzabawniejsze role Jima Carreya » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy Jim Carrey kończy 61 lat
Strona Główna > Najzabawniejsze role Jima Carreya

Najzabawniejsze role Jima Carreya

Jim Carrey kończy dziś 61 lat! To aktor, który niewątpliwie kojarzony jest z humorem i zabawnymi rolami. Przedstawiamy subiektywną listę pięciu najśmieszniejszych wcieleń amerykańskiego aktora.

„Maska” (1994)

W tym filmie Jim Carrey wcielił się w postać Stanley’a Ipkissa – nieśmiałego i niedojrzałego pracownika banku. Stanley był pechowcem, któremu nieśmiałość utrudniała normalne funkcjonowanie. Mężczyzna często bywał wykorzystywany lub ignorowany przez innych. Jednak życie Stanley’a w pewnym momencie zmieniło się diametralnie. Główny bohater znalazł mistyczną maskę. Po każdym jej założeniu stawał się odważny, a co najważniejsze dla widza maska sprawiała, że był niesamowicie zabawną postacią. 

Film w reżyserii Chucka Russella był adaptacją serii komiksów pt. „The Mask”. Oprócz Jima Careya w filmie wystąpili również: Peter Greene oraz Cameron Diaz.

„Głupi i głupszy” (1994)

W tym przypadku Jim Carrey odegrał rolę mężczyzny o imieniu Lloyd. Film rozpoczyna się od sceny, w której odwozi on na lotnisko Mary – miłość swojego życia. Kobieta zapomina zabrać na pokład samolotu swojej walizki. Widząc to, główny bohater postanawia pojechać do swojej ukochanej i osobiście oddać jej zgubę. Wyrusza na niezapomnianą, pełną zabawnych historii podróż ze swoim przyjacielem Harry’m. 

Film okazał się dużym sukcesem. Doczekał się kontynuacji pt. „Głupi i głupszy 2: Kiedy Harry poznał Lloyda”, a postać odgrywana przez Jima Careya na zawsze utkwiła w umysłach milionów widzów na całym świecie.

„Bruce Wszechmogący” (2003)

W komedii z 2003 roku Jim Carrey zagrał Bruce’a Nolana, który był reporterem lokalnej telewizji w Buffalo. W pewnym momencie mężczyźnie przytrafił się bardzo pechowy dzień. Stracił on pracę, pokłócił się z dziewczyną, został pobity oraz miał wypadek samochodowy. Załamany Bruce za swoje nieszczęścia obwinił Boga, który chwilę później spotkał się z nim i obdarował mężczyznę swoimi mocami. 

Film zdobył wiele nagród (Teen Choice AwardsPeople’s Choice AwardsImage Awards). Oprócz roli Careya, film kojarzony jest również z postacią Morgana Freemana, który zagrał Boga. 

„Ace Ventura: Psi detektyw” (1994)

Głównym bohaterem filmu był tytułowy Ace Ventura. Mężczyzna pracował jako prywatny detektyw. Film rozpoczyna się w momencie, w którym ktoś kradnie delfina o imieniu Śnieżynek. Zwierzę było maskotką lokalnego klubu futbolowego Miami Dolphins. Zdesperowane władze klubu postanowiły zatrudnić Ace Venturę do rozwiązania tej sprawy. 

Tak samo, jak w przypadku filmu „Głupi i głupszy” przygody szalonego detektywa doczekały się kontynuacji. Rok później do kin trafił film pt. „Ace Ventura: Zew natury”.

„Truman Show” (1998)

W tej amerykańskiej tragikomedii Jim Carrey zagrał Trumana Burbanka – młodego agenta ubezpieczeniowego. Mężczyzna miał nieustanne wrażenie, że ktoś go obserwuje. Jego przeczucia okazały się prawdą. Truman od narodzin brał udział w operze mydlanej, która opowiadała jego losy. 

Film w reżyserii Petera Wiera okazał się prawdziwym arcydziełem. Zdobył trzy Złote Globy oraz nominowany był do trzech Oskarów

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *