Nie żyje Andy Rourke. Basista The Smiths miał 59 lat
Strona Główna > Nie żyje Andy Rourke. Basista The Smiths miał 59 lat

Nie żyje Andy Rourke. Basista The Smiths miał 59 lat

Nie żyje Andy Rourke. Był basistą słynnego zespołu The Smiths. Muzyk walczył z nowotworem. Miał 59 lat.

Basista The Smiths nie żyje. Andy Rourke miał 59 lat. Artysta mierzył się z nowotworem. Chorował na raka trzustki. Informacje o śmierci Andy’ego Rourke przekazał jego przyjaciel z zespołu, Johnny Marr.

Zobacz także: Tyle kosztował pogrzeb Elżbiety II. Jeden z najdroższych w historii

Andy Rourke z The Smiths nie żyje

Johnny Marr poinformował o śmierci muzyka. Opublikował wpis w mediach społecznościowych. Gitarzysta napisał: – Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że Andy Rourke odszedł po długiej walce z rakiem trzustki – czytamy w oświadczeniu.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że Andy Rourke odszedł po długiej walce z rakiem trzustki. Andy zostanie zapamiętany jako miła i piękna dusza przez tych, którzy go znali, a jako niezwykle utalentowany muzyk przez fanów muzyki. Prosimy o prywatność w tym smutnym czasie – brzmi pełna treść komunikatu.

Zobacz także: Ania Wyszkoni o raku. Płakała na scenie. „Nie wiedzieli, co się dzieje”

Kim był Andy Rourke?

Andy Rourke był związany z zespołem The Smiths w latach 80., czyli od samego początku istnienia grupy. Wziął udział w tworzeniu czterech albumów studyjnych The Smiths: „The Smiths” (1984), „Meat Is Murder” (1985), „The Queen Is Dead” (1986), a także „Strangeways, Here We Come” (1987).

Ojciec Rourke był Irlandczykiem, a jego matka Angielką. To rodzice wręczyli synowi gitarę akustyczną. Miał wtedy siedem lat. W wieku 11 lat zaprzyjaźnił się z młodym Johnnym Marrem. Połączyła ich muzyka. Przez lata występowali razem z zespołem The Smiths, który powstał z inicjatywy Marra i Stevena Morrisseya.

Zobacz także: Metallica zagrała to pierwszy raz od 10 lat. Wielki hit wybrzmiał w Paryżu

The Smiths stworzyli takie utwory jak „Barbarism Begins At Home”, „The Queen Is Dead”, „Death of a Disco Dancer”, „Hand In Glove” czy „Cemetry Gates”.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *