Metallica zagrała to pierwszy raz od 10 lat. Wielki hit w Paryżu
Strona Główna > Metallica zagrała to pierwszy raz od 10 lat. Wielki hit wybrzmiał w Paryżu

Metallica zagrała to pierwszy raz od 10 lat. Wielki hit wybrzmiał w Paryżu

Metallica ruszyła w trasę koncertową. Zespół dotarł do Paryża, gdzie zrobił publiczności wielką niespodziankę. Metallica zagrała wielki hit pierwszy raz od 10 lat.

Metallica to zespół heavymetalowy i thrashmetalowy, który jest jednym z prowodyrów tego gatunku na całym świecie. Uchodzi za kultową i najbardziej wpływową grupę metalową z lat 80. XX wieku. Zespół powstał w 1981 roku w Los Angeles z inicjatywy perkusisty i wokalisty.

Zobacz także: Będzie reaktywacja The Police? Sting nie ma wątpliwości

James Hetfield, Lars Urlich, Kirk Hammet i Rob Trujillo to od lat stały skład Metalliki. Panowie wylansowali takie przeboje jak „Nothing Else Matters”, „Master of Puppets” czy „Enter Sandman”. Ich albumy są również pełne przebojów, których nie grali całymi latami. Podczas paryskiego koncertu Metallica zagrała jeden z nich!

Metallica w Paryżu

Niedawno ukazał się nowy album Metalliki „72 Seasons„. Z tej okazji zespół wyruszył w trasę koncertową nazwaną M72. Z tej okazji grupa gra po dwa koncerty w każdym z miast. Nie są one jednak identyczne. Na każdym z nich Metallica zagra inne utwory urozmaicając setlistę.

Zobacz także: „Trójkąty i kwadraty” kończą 10 lat. Podsiadło zaskoczył nową wersją!

W środę 17 maja Metallica wystąpiła w Paryżu. Koncert w stolicy Francji był wyjątkowy między innymi ze względu na utwory, które usłyszeli fani! Jednym z nich był „I Disappear„, który promował w 2000 roku film „Mission: Impossible II„. Jak podaje serwis „Teraz muzyka”, Metallica zagrała go na żywo pierwszy raz od 10 lat.

Warto jednak podkreślić, że pojawił się on jeszcze w 2021 roku podczas specjalnego urodzinowego koncertu. Oprócz tej okazji, często koncertująca Metallica raczej unika tego hitu i grała go w 2013 roku.

Poniżej można zobaczyć wideo i posłuchać „I Disappear” granego w Paryżu. Czym Metallica zaskoczy w Polsce? Grupa wystąpi 5 i 7 lipca 2024 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bilety są jeszcze dostępne.

Zobacz także: Tego mogliście nie wiedzieć. Shakin’ Stevens wygadał się w Radiu Złote Przeboje

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *