Niedźwiedź na ulicach Nowego Sącza. "Sytuacja jest poważna"
Strona Główna > Niedźwiedź na ulicach Nowego Sącza. „Sytuacja jest poważna”

Niedźwiedź na ulicach Nowego Sącza. „Sytuacja jest poważna”

Niedźwiedź na ulicach Nowego Sącza został zauważony przez mieszkańców. Jego obecność uwieczniono na zdjęciach i nagraniach. Lokalne władze apelują do pozostania w domach. podkreślają, że nietypowa sytuacja jest poważna.

Nowy Sącz to miasto w woj. małopolskim, do którego zawitał niespodziewany gość. Niedźwiedź spacerował ulicami miejscowości. Dotarł na jej obrzeża i patrolował tereny zamieszkane przez ludzi. Władze apelują o ostrożność i pozostanie w domach. – Sytuacja rzeczywiście poważna – zaznacza prezydent Ludomir Handzel.

Zobacz także: Bracia Golec współpracują z raperami. Taka będzie ich nowa płyta!

Niedźwiedź w Nowym Sączu

Do zdarzenia doszło przy ul. Leśnej i Chruślickiej w Nowym Sączu. W tej okolicy mieszkańcy zauważyli niedźwiedzia spacerującego po ulicy. Spacer dzikiego zwierzęcia miał miejsce we wtorek rano.

Policja otrzymała zgłoszenia od zaniepokojonych osób, które widziały całe zajście. Na miejscu miał pojawić się patrol policji i straż miejska. Głos w sprawie zabrał też włodarz miasta Nowy Sącz, Ludomir Handzel.

Sytuacja rzeczywiście poważna, wdrażamy stosowne procedury, proszę Mieszkańców o zachowanie ostrożności – napisał na Facebooku.

Zobacz także: Tak wygląda dziś Cher! Trudno uwierzyć, że ma 77 lat

Zwrócił uwagę, by szczególnie mieszkańcy jednego z osiedli uważali wychodząc z domu. Poprosił, by bez potrzeby ich nie opuszczać. – Proszę by osoby, szczególnie Mieszkańcy os. Chruślice, którzy nie muszą opuszczać domów, pozostali w domach do wyjaśnienia sytuacji – czytamy.

Informacja i wideo pojawiło się również na Facebooku Nadleśnictwa Piwniczna. – Spotkanie z niedźwiedziem w Leśnictwie Szczawnik – czytamy. Nie wiadomo jednak, czy to ten sam niedźwiedź. Spekuluje się, że zwierzę sfilmowane 29 maja w okolicy gm. Muszyna, przywędrowało ze Słowacji. Zamiast zawrócić, ruszyło w stronę miasta i okolic.

Zobacz także: Keanu Reeves ma swój zespół. Zagrał pierwszy raz od 20 lat!

Niedźwiedzia brunatnego zauważyli także mieszkańcy Maciejowa (gm. Łabowa). – W związku z odnotowanymi w ostatnim czasie licznymi spotkaniami mieszkańców i turystów z młodym osobnikiem niedźwiedzia brunatnego, który dość śmiało zbliża się do zabudowań oraz obiektów infrastruktury turystycznej, zwracam się z uprzejmą prośbą o zachowanie wzmożonej ostrożności – ostrzegła Marta Słaby, wójt gminy Łabowa.