Oglądałeś "Wednesday"? Te seriale również mogą Ci się spodobać » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Oglądałeś „Wednesday”? Te seriale również mogą Ci się spodobać

Oglądałeś „Wednesday”? Te seriale również mogą Ci się spodobać

„Wednesday” to serial Tima Burtona, który pojawił się na platformie Netflix w połowie listopada 2022 roku. Od samego początku cieszy się niesłabnącą popularnością. Mamy dla was kilka podobnych produkcji, które również was zachwycą.

„Chilling Adventures of Sabrina”

Opis: „Chilling Adventures of Sabrina” to nowa interpretacja pochodzenia i przygód „Sabriny, nastoletniej czarownicy”, przeobrażona w mroczną opowieść o dorastaniu z elementami horroru, okultyzmu i oczywiście czarów. W części trzeciej Sabrina zmaga się z następstwami wydarzeń z poprzedniej części. Chociaż pokonała swojego ojca, Lucyfera, to Mroczny Pan pozostaje uwięziony w ciele jej ukochanego chłopaka, Nicholasa Scratcha. Sabrina nie może żyć ze świadomością, że Nick dokonał ostatecznego poświęcenia i teraz cierpi w ogniu piekielnym pod bacznym okiem Madam Szatan. Dlatego z pomocą swoich śmiertelnych przyjaciół z Klubu Strachów (czyli Harveya, Rosalind i Theo) Sabrina postanawia za wszelką cenę ocalić go od wiecznego potępienia i sprowadzić z powrotem w swoje ramiona. Niemniej jednak usunięcie Księcia Ciemności z tronu odbija się głośnym echem w krainie potępionych i teraz, bez wyznaczonego następcy, Sabrina musi przyjąć rolę „Królowej”, aby ochronić tron przed pretendentem: przystojnym Księciem Piekła, Kalibanem. Tymczasem w Greendale pojawia się tajemniczy grupa, która stanowi zagrożenie dla Spellmanów i kowenu: plemię pogan chce przywołać do życia starożytne zło…

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix.

„Locke & Key”

Opis: Rodzina Locke’ów znajduje w Keyhouse więcej magicznych kluczy. W Matheson pojawia się nowy — jeszcze bardziej niebezpieczny — wróg, który ma własne plany związane z kluczami. Serial Carltona Cuse’a („Zagubieni”, „Bates Motel”) i Meredith Averill („Nawiedzony dom na wzgórzu”) to opowieść o dorastaniu, miłości, stracie i silnych więziach rodzinnych, a wszystko to z dużą dozą tajemnicy. Dostępny na Netflix „Locke & Key” jest adaptacją bestsellerowej serii komiksów autorstwa Joego Hilla i Gabriela Rodrígueza wydawanej przez IDW Entertainment.

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix.

„Sandman”

Opis: Sandman, czyli Sen (Tom Sturridge) — potężny kosmiczny władca, który kontroluje nasze sny i koszmary — zostaje pojmany i uwięziony na całe stulecie. Gdy odzyskuje wolność, wyrusza w podróż przez różne światy i osie czasu, aby naprawić chaos wywołany jego nieobecnością.

Oparty na popularnej, nagradzanej serii komiksów DC Neila Gaimana „Sandman” to niesamowite połączenie mitów i mrocznego fantasy — historia przygód Króla Snów w dziesięciu epickich odcinkach. Twórcą i producentem wykonawczym serialu jest Gaiman, showrunnerami są Allan Heinberg i David S. Goyer, a producentem firma Warner Bros. Television. W obsadzie znaleźli się również: Boyd Holbrook, Patton Oswalt, Vivienne Acheampong, Gwendoline Christie, Charles Dance, Jenna Coleman, David Thewlis, Stephen Fry, Kirby Howell-Baptiste, Mason Alexander Park, Donna Preston, Vanesu Samunyai (wcześniej znana jako „Kyo Ra”), John Cameron Mitchell, Asim Chaudhry, Sanjeev Bhaskar, Joely Richardson, Niamh Walsh, Sandra James-Young i Razane Jammal.

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix.

„Mroczne materie”

Opis: Serial koncentruje się na Lyrze, młodej sierocie mieszkającej ze studentami Jordan College w Oksfordzie. Lyra podejmuje próbę zrozumienia tajemniczego zjawiska zwanego Pyłem. Podczas podróży przez przeróżne światy, bohaterka spotyka zdeterminowanego i odważnego chłopca o imieniu Will (Amir Wilson). Razem spotykają na swojej drodze niezwykłe istoty i poznają niebezpieczne sekrety, a los żywych – jak i umarłych – zdaje się być w ich rękach. Seria jest adaptacją trylogii książek pod tym samym tytułem autorstwa Philipa Pullmana.

Gdzie mogę obejrzeć? HBO MAX.

„The Umbrella Academy”

Opis: Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Gdzie mogę obejrzeć? Netflix.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *