Pol'and'Rock 2023. Owsiak zagroził festiwalowiczom. Teraz nie mają wyjścia!
Strona Główna > Pol’and’Rock 2023. Owsiak zagroził festiwalowiczom. Teraz nie mają wyjścia!

Pol’and’Rock 2023. Owsiak zagroził festiwalowiczom. Teraz nie mają wyjścia!

Pol’and’Rock Festival 2023 rozpoczęty! Impreza ma miejsce na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Już 3 sierpnia, czyli pierwszego dnia wydarzenia, Jurek Owsiak zaapelował do festiwalowiczów. Miał ważne przesłanie i postawił im ultimatum.

Jurek Owsiak jest twarzą Pol’and’Rock Festivalu (dawniej Przystanku Woodstock). Od lat rozpoczyna imprezę i pojawia się na scenie zapowiadając koncerty czy gości w Akademii Sztuk Przepięknych. Pierwszą z osób, która wystąpiła na ASP, był Jerzy Kryszak.

W czwartek, 3 sierpnia, wystąpił przed uczestnikami imprezy, a obok niego pojawił się lider całego wydarzenia, który zapowiedział kabareciarza słowami: – To osoba, która, tak jak i ja, mówi o tym, byśmy wreszcie powrócili do normalności – powiedział Owsiak. 

Zobacz także: Nieprawdopodobne, co zrobił Panasewicz! Owsiak nie wytrzymał

Owsiak o wyborach. Postawił Polakom ultimatum

Swoimi słowami Jurek Owsiak nawiązał do sytuacji politycznej w kraju. Następnie zagroził festiwalowiczom i postawił im ultimatum. Albo pójdą na wybory parlamentarne w październiku, albo Pol’and’Rock więcej się nie odbędzie. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zrobił to oczywiście z przymrużeniem oka. Jednak cel jego apelu był poważny.

Jeśli coś zawalicie na jesieni, więcej nie będziemy robić festiwalu. […] Mało tego, jeśli ktoś nie pójdzie na wybory, dostanie ode mnie kopa w d***. Wszyscy idziemy na wybory, bo to jest nasz obowiązek – powiedział ze sceny.

Zobacz także: Pierwsi festiwalowicze już na Pol’and’Rock Festival 2023! Przywitał ich deszcz

Jerzy Kryszak również nie szczędził słów pod adresem polskiej polityki podczas wywiadu na festiwalowej ASP. Stwierdził, że „prawdziwa bitwa zacznie się jesienią”. Z właściwą dla siebie dozą humoru dodał: – To będzie prawdziwy dramat, jak zobaczycie tych wszystkich wysłanników prezesa. To będzie niesłychana bitwa, chyba najważniejsza od 30 lat – powiedział komik.

Wolność myślenia jest niezwykle ważna. Wolność w głowie każdego człowieka gdzieś jest, tylko trzeba pomóc jej kiełkować i rosnąć – dodał Kryszak.

Zobacz także: Pol’and’Rock Festival 2023. Kto zagra na dużej scenie? Harmonogram, godziny, daty

Pol’And’Rock Festival 2023 – kto zagra?

Podczas imprezy nie brakuje wrażeń i dobrej muzyki. Do dyspozycji uczestników imprezy są aż dwie sceny – duża i mała. Oprócz tego, koncerty odbywają się m.in. na ASP. Nie brakuje gwiazd polskiej i światowej muzyki, które rozpalają publiczność swoim brzmieniem. Wśród nich są m.in.: Krzysztof Zalewski, The Rumjacks, LemON, Brodka, Transgresja czy Spin Doctors. Pełen line-up możecie znaleźć na zloteprzeboje.pl.

Zobacz także: Pol’and’Rock Festival 2023. Kto wystąpi na małej scenie? Harmonogram, godziny, daty