"Face It Alone": Zespół Queen prezentuje nowy utwór, który nagrał z Freddiem Mercurym! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Face It Alone”: Zespół Queen prezentuje nowy utwór, który nagrał z Freddiem Mercurym!

„Face It Alone”: Zespół Queen prezentuje nowy utwór, który nagrał z Freddiem Mercurym!

Zespół Queen udostępnił odnaleziony po wielu latach poruszający utwór „Face It Alone” z wokalem Freddiego Mercury’ego. Już dzisiaj po godz. 18:00 będziecie mogli go usłyszeć na antenie Radia Złote Przeboje!

Mamy wspaniałą wiadomość dla fanów grupy Queen. Do sieci trafił właśnie niepublikowany dotąd utwór „Face It Alone”, który został nagrany jeszcze z Freddiem Mercurym.

Odkryliśmy mały klejnot od Freddiego, o którym w pewnym sensie zapomnieliśmy przez te wszystkie lata. To naprawdę wspaniałe! Nagranie pochodzi z czasów pracy nad albumem „The Miracle”.

 – mówi Roger Taylor

Możecie posłuchać go poniżej.

Choć zespół długo stronił od próby naprawienia tego kawałka, w końcu się udało, a inżynierowie, z którymi współpracują, oznajmili, że jest to możliwe, tak o tym mówił Brian May:

Patrzyliśmy na nią wiele razy i myśleliśmy: „O nie, nie możemy tego uratować”. Ale pewnego dnia stwierdziliśmy, że może zaryzykujemy, a nasz zespół inżynierów powiedział: „Ok, możemy to zrobić”. To jest jak zszywanie kawałków razem. Ale jest to piękny, wzruszający kawałek.

Również 18 listopada do sprzedaży trafi 8-płytowy boks „Queen The Miracle Collector’s Edition”, na który składać się będzie nagranie albumu z 1989 roku z oryginalnych taśm LP, „The Miracle Sessions” CD z demówkami i niedokończonymi wersjami oraz sześcioma niewydanymi wcześniej utworami, jak również nagrania audio dokumentujące pracę muzyków w studiach w Londynie i Montreux. W ten sposób fani otrzymają możliwość poczuć się tak, jakby siedzieli tuż obok artystów niczym niewidzialny obserwator. Podsłuchiwanie Freddiego, Briana, Johna i Rogera jak żartują, cieszą się, od czasu do czasu wyrażają frustracje i debatują nad kawałkami to niesamowite przeżycie.

O niepublikowanym utworze Queen zrobiło się głośno latem tego roku. Brian May i Roger Taylor zasugerowali w wywiadzie dla BBC, że niedawno odkryli utwór Queen z wokalem Freddiego. Ta piosenka to właśnie „Face It Alone”. Rozmowa odbyła się przy okazji występu na platynowym jubileuszu królowej Elżbiety II. Legendarna grupa otwierała wieczór, a Adam Lambert ponownie pojawił się u boku muzyków w roli wokalisty.

„Face It Alone” powstało podczas sesji zespołu w 1988 roku do albumu „The Miracle” – przedostatniego krążka, który ukazał się za życia Freddiego Mercury’ego. Był to niezwykle płodny okres dla zespołu. W trakcie pobytu w studiu powstało około 30 utworów, z których wiele nie zostało wydanych. Wśród nich znalazło się właśnie „Face It Alone”. Piosenkę odkryli pracownicy teamu Queen, którzy przygotowywali reedycję „The Miracle”.

„Face It Alone” to pierwsza od ponad 8 lat wydana piosenka Queen z wokalem Freddiego Mercury’ego. W 2014 na „Queen Forever” zespół udostępnił niewydane wcześniej utwory „Let Me in Your Heart Again”, „Love Kills” i „There Must Be More to Life Than This”.

Polecamy również: