Bruce Willis w ciężkim stanie. Rodzina przekazała najnowsze wieści
Strona Główna > Bruce Willis w ciężkim stanie. Rodzina przekazała najnowsze wieści

Bruce Willis w ciężkim stanie. Rodzina przekazała najnowsze wieści

Bruce Willis wraz z rodziną ogłosili w marcu zeszłego roku koniec kariery aktora. Miało być to spowodowane postępującą afazją. Dla wielu fanów decyzja ta była ogromnym zaskoczeniem. Znajomi i bliscy Bruce’a Willisa zauważyli jednak dużo wcześniej, że z aktorem dzieje się coś niepokojącego.

Fani kultowego aktora kina akcji – Bruce’a Willisa nie mają powodu do radości. Od pewnego czasu krążyły pogłoski o chorobie artysty. Matt Eskandari, który miał okazję pracować z Willisem przy kilku filmach akcji tak skwitował te informacje: „To smutne widzieć, jak legenda taka jak Bruce rozpada się na twoich oczach”.

Zobacz także: Ten przebój Wham! podbił listy przebojów. Historia tytułu zaskakuje

Tallulah Willis: „to początek żałoby”

Córka Bruce’a Willisa, Tallulah Willis napisała wyciskający łzy z oczu esej, w którym to opisała jak bardzo stara się cieszyć teraz każdym kolejnym dniem spędzony z tatą. Chciałaby w ten sposób upamiętnić wszystkie piękne chwile, które dane jej było cieszyć się ojcem.

Rodzina Bruce’a Willisa wydała oświadczenie, że aktor zmaga się z afazją i musi z tego powodu zakończyć swoją karierę. Aktor ma zdiagnozowane także otępienie czołowo-skroniowe, które należy do zespołu chorób neurodegeneracyjnych. Aktor ma ogromne kłopoty z porozumiewaniem się i komunikacją werbalną.

Najmłodsza córka aktora z małżeństwa z Demi Moore, napisała długi esej, który zamieszczono na łamach magazynu „Vogue”. Córka wyrzucała sobie w artykule, że była zbyt skupiona na sobie i własnych problemach. Nie zauważyła bowiem z jaką prędkością pogarsza się stan zdrowia jej taty.

Zobacz także: Tak Bruce Willis walczy z chorobą. Nowe nagranie trafiło do sieci

Początki końca

Bruce Willis to jeden z najpopularniejszych i najlepiej opłacanych aktorów w Hollywood. Sławę i poklask fanów przyniosły mu role w takich filmach jak: „Szklana pułapka”, „Pulp Fiction”, „Armageddon”, „Piąty element” czy „Red” i „Red 2”. W 1999 r. doprowadziło to Bruce’a na listę stu najbardziej wpływowych ludzi filmu magazynu Empire.

Od jakiegoś czasu aktor brał jednak udział w niskobudżetowych filmach klasy B, które zbierały niepochlebne opinie fanów i krytyków. Plotki głosiły, że aktor nie potrafi się skupić na grze, ani też zapamiętać prostych dialogów i treści scenariusza.

Był to jeden z powodów przez który Woody Allen zrezygnował ze współpracy z aktorem w filmie „Śmietanka towarzyska”. Kolejne problemy pojawiły się na planie filmu „Glass”. Bruce był pomawiany wtedy o lenistwo, jednak prawda okazała się dużo bardziej złożona i bolesna.

Zobacz także: Wielkie zaskoczenie na koncercie Guns N’ Roses. Zagrali to pierwszy raz od 35 lat

Czym jest afazja?

Afazja jest zaburzeniem mowy i dotyczy osób, które już wcześniej opanowały czynność mówienia. Jest ona skutkiem urazu w obszarze ośrodkowego układu nerwowego. Zwykle jest objawem szerszych zaburzeń układu nerwowego.

Zobacz także: Bajeczna osiemnastka córki Natalii Kukulskiej. „Co to była za impreza”!