Strona Główna > Sean Penn przekazał swojego Oscara prezydentowi Ukrainy. Zobacz wzruszający moment [WIDEO]

Sean Penn przekazał swojego Oscara prezydentowi Ukrainy. Zobacz wzruszający moment [WIDEO]

W Kijowie odbyło się pełne emocji spotkanie Wołodymyra Zełenskiego z Seanem Pennem, podczas którego aktor wręczył przywódcy Ukrainy nietypowy prezent.

Hollywoodzki aktor Sean Penn przybył do Ukrainy już po raz trzeci w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. W dniu rozpoczęcia wojny, 24 lutego, przebywał w Kijowie w związku ze zdjęciami do filmu dokumentalnego na temat inwazji, został jednak zmuszony do ewakuacji. Od tego czasu aktywnie angażował się w pomoc Ukrainie.

Sean Penn na ostatnią wizytę w kraju przywiózł ze sobą jednego ze swoich Oscarów. Podczas spotkania wręczył go Wołodymyrowi Zełenskiemu jako symbol nadziei na wygranie wojny. Aktor przyznał, że będzie czuł się lepiej ze świadomością, iż przedmiot tak dla niego ważny, stanowiący wręcz cząstkę jego samego, będzie stale przebywać w Ukrainie. Prezydent z początku nie chciał się zgodzić na przyjęcie podarunku, jednak ostatecznie mężczyźni uzgodnili, że statuetka pozostanie na Wschodzie aż do zwycięstwa Zełenskiego. Później wróci do Malibu. Przywódca docenił wsparcie aktora, odznaczając go orderem za zasługi III stopnia oraz umieszczając tabliczkę z jego imieniem w Alei Odwagi.

„Są trzy miejsca na świecie, które będą moją dumą. Miejsce, w którym urodziła się moja córka. Miejsce, w którym urodził się mój syn. I to miejsce”.

– wyznaje wzruszony Penn.

Obejrzyjcie poniższy film, aby dowiedzieć się, jak dokładnie przebiegło spotkanie.

Sean Penn to dwukrotny laureat Oscara. Statuetki otrzymał za role w filmach „Rzeka tajemnic” i „Obywatel Milk”. Aktor nie pozostaje obojętny na problemy społeczne i chętnie angażuje się w działania antywojenne. W 2010 roku założył organizację non-profit Community Organized Relief Effort, stanowiąca reakcję na trzęsienie ziemi w Haiti.

Polecamy również: