Britney Spears ujawnia: "Mam nieuleczalne uszkodzenie nerwów. Nie ma na to lekarstwa" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Britney Spears ujawnia: „Mam nieuleczalne uszkodzenie nerwów. Nie ma na to lekarstwa”

Britney Spears ujawnia: „Mam nieuleczalne uszkodzenie nerwów. Nie ma na to lekarstwa”

Artystka w poruszającym wpisie zdradziła, że od wielu lat zmaga się z okropnym bólem i drętwieniem rąk i nóg.

Britney Spears za pośrednictwem Instagrama ujawniła, że ma uszkodzone nerwy po prawej stronie ciała. Stan zdrowia 40-letniej gwiazdy to wynik pobytu w placówce medycznej, w której została umieszczona wbrew swojej woli w 2019 roku.

Artystka odkryła, że taniec pomaga złagodzić niektóre objawy.

Tak, mam uszkodzone nerwy po prawej stronie ciała. Nie ma na to lekarstwa, poza interwencją Boga, jak sądzę. Do uszkodzenia nerwów dochodzi czasem wskutek niedotlenienia mózgu. Sprawia to, że poszczególne części twojego ciała stają się odrętwiałe. Na początku praktycznie nie mogłam oddychać. Zdarzało się, że kilka razy w tygodniu budziłam się z całkowicie zdrętwiałymi rękoma. Pojawiało się uczucie mrowienia i kłucia, które promieniowało aż do szyi, a czasem i skroni. To był potworny, piekący ból, który autentycznie mnie przerażał. Przez ostatnie trzy lata nie potrafiłam się z tym skonfrontować. To było zbyt straszne.

– wyjawiła Spears.

W ubiegłym roku było bardzo głośno o procesie piosenkarki. Britney znalazła się pod kuratelą swojego ojca po serii załamań psychicznych, których doświadczyła w 2007 i 2008 roku. Jednym z głośniejszych incydentów z tamtego okresu był atak piosenkarki na paparazzi, którego dokonała przy pomocy parasolki. Piosenkarka zachowywała się nieprzewidywalnie: zgoliła głowę, prowadziła samochód z dzieckiem na kolanach, aż w końcu podczas jednego z epizodów została zabrana na noszach do szpitala psychiatrycznego. W 2008 roku James Spears wniósł do sądu o przyznanie mu tymczasowej kurateli nad swoją córką. Twierdził, że z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym Britney nie jest w stanie o siebie zadbać.

Po 13 latach artystka w końcu odzyskała wolność. 12 listopada 2021 roku sędzia Brenda Penny zwolniła Britney Spears spod kurateli ojca. 

Polecamy również: