Celine Dion poznała męża w wieku 12 lat. Ciekawostki
Strona Główna > Swojego męża Rene poznała w wieku 12 lat. Tego mogliście nie wiedzieć o Celine Dion

Swojego męża Rene poznała w wieku 12 lat. Tego mogliście nie wiedzieć o Celine Dion

Céline Dion kończy 55 lat. Diwa jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w historii z liczbą ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek, o których mogliście wcześniej nie wiedzieć. Zaczynamy!

Celine Dion osiągnęła niesamowity sukces, sprzedając setki milionów płyt, zdobywając wiele nagród i tworząc dziesiątki hitów, co trwa już niemal cztery dekady. Wielu fanów uwielbia jej charakterystyczny głos, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie.

Już w przyszłym fani będą mieli okazję usłyszeć jej muzykę na żywo podczas koncertu w Polsce. W oczekiwaniu na to wydarzenie warto poznać kilka ciekawostek na temat artystki.

Rodzinny biznes

Celine Dion pochodzi z dużej rodziny. Jest najmłodsza z czternaściorga rodzeństwa. Jej rodzice założyli zespół Dion’s Family i jeździli w trasy koncertowe po całej Kanadzie. Celine miała wtedy zaledwie dwa latka. 

Pierwsze nagrania i miłość na całe życie

W wieku 12 lat Celine Dion nagrała płytę demo z piosenką, którą napisała razem z matką. Wysłały ją do managera i producenta Rene Angelilego. Po tym, jak ją usłyszał, zaprosił Celine do siebie, aby dla niego wystąpiła. Zdecydował się podpisać z nią kontrakt pod jednym warunkiem, że będzie miał całkowitą kontrolę nad jej karierą. Kanadyjska gwiazda nie zdawała sobie wówczas sprawy, że poznała miłość swojego życia.

W 1994 roku Celine i Rene wzięli ślub. Byli małżeństwem 22 lata. Angélil zmarł 14 stycznia 2016 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. 

Eurowizja

W Dublinie w 1988 roku zwycięstwo w 33. Konkursie Piosenki Eurowizji odniosła kanadyjska artystka, która reprezentowała Szwajcarię. Swoim wykonaniem utworu „Ne partez pas sans moi” porwała publiczność na całym świecie, a jej występ był transmitowany na żywo w Europie, Bliskim Wschodzie, Australii i nawet w Japonii.

Gwiazdorskie zachcianki

W 2003 roku Celine Dion zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu opublikowanym przez magazyn „In Touch”, który określił ją jako gwiazdę o najbardziej wygórowanych wymaganiach. Zważywszy na jej imponujący sukces, trudno się temu dziwić. Co ciekawe, Dion bardzo troszczy się o swój cenny głos.

Podczas swojego pobytu w Las Vegas wydała 2 miliony dolarów na nawilżacze powietrza, które miały zadbać o jej głos w suchych i pustynnych warunkach.

Celine Dion kocha buty i jej kolekcja może liczyć od 3 do 10 tysięcy par. W jednym z wywiadów artystka opowiedziała o swoim domu na Florydzie, gdzie zainstalowała specjalny system, który umożliwia skatalogowanie butów według ich koloru i stylu.

Matrix Media Group / face to face / FaceToFace / REPORTER / East News

Poliglotka

Piosenkarka potrafi płynnie posługiwać się aż pięcioma językami: francuskim, angielskim, niemieckim, japońskim i hiszpańskim. Ponadto otrzymała doktorat honoris causa z dziedziny muzyki na Université Laval w Quebec City, co czyni ją jednym z wyróżnionych absolwentów najstarszej uczelni w Kanadzie i pierwszej francuskojęzycznej uczelni w Ameryce Północnej.

Denise Truscello/Splash News/EAST NEWS

„My heart will go on”

Celine Dion zasłynęła dzięki piosence „My Heart Will Go On”, która stała się hitem wszech czasów. Wokalistka dała popis swojego wokalu, wykonując tę balladę miłosną, która była motywem przewodnim filmu „Titanic”. Utwór zyskał ogromną popularność na całym świecie, uplasowując się na szczytach list przebojów w wielu krajach.

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *