Tajemnica Elżbiety II. Co oznaczał w jej życiu numer 230873?
Strona Główna > Tajemnica Elżbiety II. Co oznaczał w jej życiu numer 230873?

Tajemnica Elżbiety II. Co oznaczał w jej życiu numer 230873?

Elżbieta II była jedną z najdłużej panujących głów państwa w historii świata. Aktywnie wypełniała swoje obowiązki niemal do samego końca. Część z nich przekazała dopiero wtedy, gdy zdrowie nie pozwalało jej na dalszą pracę. I tak zrobiła to bardzo niechętnie. Choć wyglądała na przesympatyczną babcię, była bardzo waleczna. Świadczy o tym jej tajemniczy numer 230873.

Elżbieta II zasiadła na tronie 70 lat temu. Jednak nie każdy wie, że to nie Elżbieta II miała zasiąść na tronie. Gdy w rodzinie królewskiej na świat przychodzi następca tronu, od pierwszych lat swojego życia jest przygotowywany na to, że kiedyś będzie musiał objąć władzę. W przypadku Elżbiety II było inaczej. Królem miał być jej wuj Edward, a sukcesorami jego potomkowie. Ten jednak abdykował – zrezygnował z tronu, by móc poślubić rozwódkę, w której się zakochał.

Zobacz także: Wielki skandal w rodzinie królewskiej. To Karol III powiedział do Camilli

Władza przypadła więc ojcu Elżbiety II – Jerzemu VI. Życie nastoletniej wówczas „Lilibet” przewróciło się do góry nogami. Musiała zacząć przygotowania do objęcia tronu. W przeciwieństwie do swojej młodszej siostry Małgorzaty była spokojniejsza, mniej żądna przygód.

Misję, która na nią spadła przyjęła z pokorą, postanowiła zrobić wszystko, by w przyszłości zostać jak najlepszą królową. Niestety jej plany pokrzyżowała wojna. Elżbieta II jednak w tym czasie nie próżnowała. Zakasała rękawy i ruszyła z pałacu do pracy.

Zobacz także: Kuriozalne ceny w Londynie! Tyle zarobią puby na koronacji Karola III

Elżbieta II dostała tajemniczy numer. 230873 mówi o tym, jak potrafiła walczyć

W 1945 roku 19-letnia Elżbieta wstąpiła do pomocniczych sił ochrony terytorialnej. Tam ukończyła kurs na kierowcę i… mechanika. Następczyni tronu została oznaczona numerem 230873 i została mianowana na „młodszego dowódcę”. To, czego nauczyła się podczas wojny, pamiętała już do końca życia. Doskonale odnajdywała się „za kółkiem”.

Dzieciństwo Elżbiety II nie trwało długo. Najpierw dowiedziała się, że w przyszłości obejmie tron, a później brała udział w wojnie. W 1952 roku zmarł jej ojciec. 26-letnia wtedy Elżbieta nie spodziewała się, że tak szybko będzie musiała włożyć na głowę koronę.

Zobacz także: Incydent przed koronacją Karola III. Policja aresztowała demonstrantów

2 czerwca 1953 roku w Opactwie Westminsterskim odbyły się uroczystości koronacyjne, a Elżbieta II została oficjalnie królową Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Wspólnoty Narodów, w której skład wchodzi kolejne 15 państw. Od tego dnia minęło już 70 lat. Elżbieta II przez 69 lat panowania na tranie napisała kawał historii nie tylko Wielkiej Brytanii, ale i świata.

Obecnie na tronie zasiadł syn Elżbiety II, Karol III. Uroczystości koronacyjne miały miejsce na początku maja w Londynie.