Tak metalowa kapela zagrała utwór Tiny Turner. "Zasługuje na hołd"
Strona Główna > Tak metalowa kapela zagrała utwór Tiny Turner. „Zasługuje na hołd”

Tak metalowa kapela zagrała utwór Tiny Turner. „Zasługuje na hołd”

Tina Turner odeszła 24 maja 2023. Wokalistka miała 83 lata. Pozostawiła po sobie wielki dorobek artystyczny, który jest doceniony przez fanów na całym świecie. Hołd „królowej rock’n’rolla” oddają też artyści, w tym członkowie zespołu metalowego Ghost.

Grupa Ghost grająca muzykę metalową pochodzi ze Szwecji. Ogromną rozpoznawalność zespół zyskał dzięki mocnemu wizerunkowi scenicznemu. Również personalia muzyków występujących na scenie są utrzymywane w tajemnicy. Znany jest jedynie wokalista Tobias Forge, który opowiedział w rozmowie z pismem „Metal Hammer” o coverze utworu Tiny Turner.

Zobacz także: Tina Turner będzie miała prywatny pogrzeb. W zamkniętej uroczystości wezmą udział tylko bliscy

Ghost gra cover utworu Tiny Turner

Tina Turner była nazywana „królową rock’n’rolla” ze względu na swoją niezwykłą osobowość sceniczną i muzykę, którą porwała pokolenia. Jej twórczość została doceniona na całym świecie, również przez artystów reprezentujących nieco inne gatunki. Wśród nich jest metalowa kapela Ghost, która niedawno wydała płytę EP „Phantomime„.

Na płycie ukazał się też cover utworu Tiny Turner „We Don’t Need Another Hero”, którym w 1985 roku promowano filmowy hit „Mad Max”. Jak przyznał Tobias Forge: – Tina zasługuje na cały ten hołd, jaki oddają jej ludzie. Zawsze uwielbiałem „We Don’t Need Another Hero” i uważałem, że Tina Turner była świetną artystką – czytamy.

Zobacz także: Tina Turner błyszczała na największych scenach świata. W czterech ścianach przechodziła piekło

Już wcześniej lubiłem te piosenki, ale ten film [„What’s Love Got To Do With It” – red.] uświadomił mi, jak bardzo miała pod górkę. I z braku lepszego słowa, jak wielce zasłużony był jej sukces w latach 80. W jej wieku i po tym, co przeszła, ten sukces nie był taki oczywisty – dodał wokalista w rozmowie z „Metal Hammer”.

Trzeba przyznać, że cover słynnego utworu Tiny Turner robi wrażenie. Warto posłuchać numeru w w wersji Ghost, by poznać nieco inną odsłonę popularnej piosenki. Przypomnijmy, że „We Don’t Need Another Hero” otrzymał nominacje do nagrody Grammy i Złotego Globu. Co więcej autorzy piosenek Terry Britten i Graham Lyle otrzymali w 1985 roku nagrodę Ivor Novello za najlepszą piosenkę muzyczną i tekstową.

Zobacz także: Tak naprawdę nazywała się Tina Turner. Pseudonim nadał jej mąż-oprawca

Poniżej można posłuchać piosenki Tiny Turner w wykonaniu zespołu Ghost.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *